stahovák a naražeč pastorků

Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

stahovák a naražeč pastorků

#1 Příspěvek od Jirka B » 20 lis 2014, 14:58

Ahoj. Hodlám se pustit do výroby stahováku a naražeče pastorků.Chtěl jsem se podívat na staré forum,kde něco bylo,ale už se tam nedá dostat.Hoďte sem ,kdo co máte.Nějaké foto ,ať mám mustr.Docela se mi líbí to co nabízí Ninco.Problém je ale v tom,že nevím jestli tam dostanu dlouhý motor.Předpokládám,že asi ne, protože Ninco dělá jen krátké motory. Tak se nestyďte a sem s nápady.( na obr.je ten stahovák od Ninca.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: stahovák a naražeč pastorků

#2 Příspěvek od Vítek » 20 lis 2014, 15:31

Já vím, že Ty jsi ten typ, který si che skoro všechno vyrobit sám a respektuji to.

Přesto zvaž velmi kvalitní stahovák a narážeč od Slot.it:
SP21 Slotit.jpg
To, co je na Tebou vloženém obrázku, tak nabizí Ninco a splní požadované za cca 1/3 ceny Slot.it. Ale práce s ním není tak příjemná jako se Slot.it. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Pavel
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2013, 00:59
Bydliště: Beroun

Re: stahovák a naražeč pastorků

#3 Příspěvek od Pavel » 20 lis 2014, 16:04

Ahoj, tak to jsem si zrovna stáhnul do pdf ;) , takže doufám, že se na mne autor nebude zlobit. Pokud se někdo pustí do výroby, dejte vědět případná vylepšení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: stahovák a naražeč pastorků

#4 Příspěvek od Jirka B » 20 lis 2014, 19:33

No to je ono.To se mi moc líbí.A v podstatě asi není co vylepšovat.Jednoduché,praktické,nenáročné a hlavně funkční. Stahovák -o.k. taky použiji jekl.Narážeč taky o.k.-jen místo
plechu použiji vhodný "U" profil,abych nemusel ohýbat.Nemám,kde to ohnout.Pokud použiji "U" profil.tak jen odříznu.Díky.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: stahovák a naražeč pastorků

#5 Příspěvek od Petr L » 20 lis 2014, 19:34

Á letitý návod myslím od Mitche :-) Všecno je to fajn, ale co jsem si pořídil stahovák Slot.it, nevyměnil bych ho za žádný jiný :-)

Uživatelský avatar
vwenca
Příspěvky: 34
Registrován: 28 říj 2014, 21:27
Bydliště: Praha

Re: stahovák a naražeč pastorků

#6 Příspěvek od vwenca » 20 lis 2014, 21:48

Ahoj
Odpoledne jsem si přečetl toto téma a pak jsem v práci "zakopl" :D o matici M14...
A vzpomněl jsem si na tento stahovák, no a asi za půl hodiny bylo hotovo jen jsem zrovna neměl u sebe motůrek a udělal jsem drážku moc tenkou, tak to musím ještě proškrábnout a snad to pak bude fungovat ;)

Matice M14 z jedné strany závit M6 a z druhé sploštělá s drážkou na osu no a šroub M6x55 a dvě matičky pro lepší uchopení, vyvrtaná dirka 1,5mm v ose šroubu na tenký hřebíček, aby prošel pastorkem.

Jen si nemohu vzpomenout na kterých stránkách jsem to viděl. :|
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: stahovák a naražeč pastorků

#7 Příspěvek od HonzaS » 21 lis 2014, 10:31

To je v podstatě klasický stahovák od Parmy (jen v samodomo provedení), už před cca 50 lety ho v Praze vyráběl tehdy první opravdu soukromý výrobce SRC dílů Tonda Macháček. Dělal to ze silnostěnné ocelové trubky - ten opěrný spodek měl cca 1mm tloušťku (aby se dal stáhnout i pastorek napájený těsně u ložiska) a byl zakalený. Mám ho dodnes. Parma je trochu robustnější a taky nezničitelná.
To, co se vyrábí dnes pro komerčky, je většinou dost drahé a z nepříliš kvalitního materiálu (scalextric měl 2v1 dokonce z plastu). Zářnou výjimkou je jako vždy výše uvedený jezevčík od slot.it a přípravky od MB Slotu. Slot.it dělá i stahovák a presovač, se kterým se dá pracovat s motorem nevyndaným z klece auta.
Naposledy upravil(a) HonzaS dne 01 led 2015, 11:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: stahovák a naražeč pastorků

#8 Příspěvek od marty.dutch » 31 pro 2014, 22:29

Mnohé jistě zarazí cenovka,ale věř tomu :-) nic lepšího se ti do ruky nedostane :-) Kdysi jsme si s klukama říkali,že si musíme pořídit stahovák.
Řešilo se jak a co a kde co , Mitch preslil plánky a že nechá díly vyřezat na laseru :-) .... :-D až jsem to nevydržel koupil jsem si Slot it a je klid :-)
Je pravda,že při stravě pivo párkové by jsi za cenu stahováku vyžil týden :-D

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: stahovák a naražeč pastorků

#9 Příspěvek od Petr L » 01 led 2015, 00:52

Hele kvalitní nářadí bylo je a vždy bude drahé, kdo někdy kupoval nářadí pro profesionály, protože ho prostě v práci potřebuje, toho nemůže cena přípravků pro SRC vůbec rozhodit, v porovnání třeba s narážecím nožem na data od AT&T, nebo Krone, či kvalitním kombi na RJ.....

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: stahovák a naražeč pastorků

#10 Příspěvek od Jirka B » 04 bře 2015, 11:11

Konečně jsem se dokopal ke zhotovení stahováku.Třeba to někomu poslouží jako návod.Protože jsem zjistil,že ohýbat 3mm materiál v malém svěráku na kuchyňském stole by asi neskončilo dobře.O manželce ani nemluvě.Proto jsem použil ke zhotovení stahováku distanční sloupky ( prodávají se v elektrotechnice )a pásovinu.Pásovinu mi ochotně nařezali na požadovanou délku.Pásovina tl.3mm,šíře 16mm a délky 40mm. Pak následovalo svrtání 3 dílů pásoviny,aby všechny díry byly v ose.Krajní díry dle distančních sloupků 3mm,střední na šroub M4( díra 3,2mm ),pak vyřezat závit M4. No a vše sešroubovat.Přiznám se,jako vzor mi sloužil stahovák od jisté firmy.No a jak je u mě zvykem jen náklady byly podstatně nižší.Co se týká nástavců,ty mi zhotoví kamarád na soustruhu.V podstatě na šroub M4 budu šroubovat různé nástavce. Původně jsem zamýšlel,že i nástavce použiji z distančních
sloupků,ale to je blato.Navíc potřebuji nástavce na motory které používám a to s osou 2mm, 1,5mm a 0,8mm. Na motory s osou 2mm to funguje velmi dobře.Na ostatní ještě nemám vyzkoušeno.Kámen jsem zhotovil z plechu 1,5mm a kolem středního otvoru vybrousil na 1mm. Viz přiložené obrázky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět