Porsche 911 Carrera z Ites racing

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Porsche 911 Carrera z Ites racing

#1 Příspěvek od model » 03 pro 2023, 11:19

Kdo se díval na e-shop Ites autodráhy, zaznamenal další model z retro řady a to Porsche 911 Carrera.
Nabízí se ve dvou barevných variantách, jedna oranžová Jagermeister a druhá bílá Martini.
Aby toho nebylo málo, chystá se další skupina karoserií v krásných pastelových barvách, které budou
jako civilní verze. Jsme rád, že moje spolupráce s Lukášem na detailech, jako jsou nárazníky, světla a křídlo
dodala atraktivity této retro karoserii. Model je osazen novým podvozkem, který je také a e-shopu nabízen jako samostatný díl bez motorku a vodítka.
Pro civilní verzi jsem navrhl zadní menší křídlo a abych měl přesný mustr, poslal mi Patrik několik karoserií.
To bych nebyl já, takže jsem si vytiskl podvozky, disky a postupně oživím všechny barvy.
Ještě jsem nakreslil nový přední nárazník se spojlerem pro závodní verzi. Doufám, že Mirek Kotík postupně dá do prodeje samostatnou karoserii,
protože je to ideální stavba pro hobíky nebo kroužky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#2 Příspěvek od model » 04 pro 2023, 12:03

U bílé karoserie jsem si řekl, že zkusím upravit vzhled podle předlohy.
Tak jsem si vytiskl nové disky a insert a snad mi grafik nakreslí a vytiskne další obtisky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#3 Příspěvek od model » 04 pro 2023, 15:12

Zkusil jsem ještě další variantu a to prohledání obálky s torzy dekálů a podařilo se pár obtisků najít.
Hlavně jsem byl zvědavý na přední nárazník se spojlerem a po přilepení nevypadá špatně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#4 Příspěvek od model » 07 pro 2023, 14:09

Protože stavím model podle skutečné osoby, otevřel jsem si Wikipedii a získal zajímavé údaje o tomto Čechoameričanovi.
No a protože mám dobrého kamaráda Martina Kumičáka, poslal mi několik souborů obtisků, které má pro potřeby jejich kroužku.
Černý Red bull mně dostal. Je fakt, že to byla GT3, ale co na tom, nejezdím makety a hlavně jsem si chtěl vyzkoušet, co se dá s touto retro karoserií udělat, aby vypadala
ještě atraktivněji. Přibylo zadní křídlo s držáky, boční prahy a upravené disky, abych se trochu přiblížil předloze s inserty. Skládá se ze tří částí, vlastního disku, kde jsem jen zvýšil vnitřní obrubu,
kroužku, který imituje brzdový kotouč a insertem ve tvaru výpletu. Disk a výplet jsem nastříkal černou matnou barvou, kroužek chromovou a po zaschnutí
vlepil do disku a na obrubu insert a vypadá to docela slušně.
Nástřik matnou černou a dnes jsme zlomil grafika, takže jsem si přivezl domů vytištěný aršík na obtiskovém papíru.
Teď to celé přestříkám matným lakem a dodělám kokpit a zkompletuji podvozek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

mibar
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2021, 11:27

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#5 Příspěvek od mibar » 07 pro 2023, 18:33

Pavle, ty jsi velký mág, protože tohle je neskutečně nádherný tunning. Teď bych ještě rád věděl, jestli při ježdění nebudeš mít strach, že se ti to oláme a otluče. Já jsem před měsícem postavil Carreru a pozval kámoše ... a pak týden dával dohromady auta, co s nimi jezdili. Tohle by mi bylo líto dávat do drážky, prostě famózní počin a opět inspirace pro ostatní.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#6 Příspěvek od model » 07 pro 2023, 21:29

Ani ne, držáky nového křídlo jsou vlepeny do toho původního křídla, ale to se dá jednoduše vysunout, protože fixuje zasklení a nechtěl jsem ty tyčinky roztavovat právě pro
tento případ. Přední spojler a zadní nárazník je lepen kontaktním lepidlem Chemoprén, takže v případě nárazu vydrží a když ne, tak je tu 3D tiskárna...
Jinak po těch dvou modelech 911 -tek z ITES RACING jsou nachystány další dvě varianty a potom by se měla na e-shopu objevit skupina těch barevných karoserií spolu s kompletním podvozkem jako
stavebnice. No a tam se dá vymýšlet. Je spousta barevných mutací tohoto modelu a i když to nebude přesně podle originálu, dá se z toho vytřískat docela atraktivní model.
Teď by to měl ještě ohodnotit náš kolega - skeptik Honza, ale snad nechá kámen na kameni.
Ještě jsem si auto vložil do krabičky a kochám se ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#7 Příspěvek od model » 09 pro 2023, 13:23

Abych nezakrněl, vzal jsem si další obtisk od Martina, tentokrát ze závodů 24 hodin v Le Mans. Pořád mi moc nevoněl zadní nárazník u těchto okruhových verzí a tak jsem asi napotřetí nakreslil a
vytiskl nárazník který krásně sedl do karoserie a přidal jsem dozadu jakési deflektory, ať to trochu vypadá. Bohužel nemám bílou karoserii, tak nastane lakýrnická část.
Ještě jsem si nakreslil a vytiskl jednoduchý kokpit, spíše jen jakési zakrytí, vpředu je náznak sedačky spolujezdce, hasičák a pilot je původní FARO, hlavičku jsem si vytiskl.
Ještě jedna informace ohledně tohoto modelu a jeho prodeje. Mirek Kotík chce vedle kompletovaných aut nabízet také ty barevné verze v rozsypu jako kompletní stavebnice, ať si každý
auto postaví, nabarví a polepí jak bude chtít. Snad to zaujme hlavně některý z kroužků.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#8 Příspěvek od model » 09 pro 2023, 14:43

Kompletní sestava s kokpitem a pilotem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#9 Příspěvek od model » 09 pro 2023, 19:54

Poslední příspěvek na toto téma ode mne. Přicházejí tři králové ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

mibar
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2021, 11:27

Re: Porsche 911 Carrera z Ites racing

#10 Příspěvek od mibar » 10 pro 2023, 15:27

Pavle odkud máš to průhledné prosklení? To dává tomu modelu "šmrnc", jak říkáme u nás v Brně. Pak se tam dá vpravit nějaký ten lexanový kokpit a je to velká paráda. A jestli to přijatelně jezdí, pak nehledíš na precízní maketovost a je s tím na dráze velká zábava ... je to tak?

Odpovědět