F1 od Carrery generálka

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

F1 od Carrery generálka

#1 Příspěvek od model » 06 črc 2023, 14:11

V balíčku od Honzy byla i tato formule od Carrery. Byla v rozsypu a hlavně u podvozku byl vypilován domeček pro uložení motorku a zadní osy.
Podvozek byl tím pádem k nepoužití, ale kreslit a tisknout podvozek nový se mi nechtělo, protože má spoustu složitých ploch a otvorů. Takže jsem použil svou metodu
vložení nového podvozku pod podvozek stávající. Nový podvozek tvoří plocha kopírující střední část a domeček pro uložení motorku a zadní osy.
Ještě jsem odřízl zadní část s křídlem, které jsem vysunul a v domečku jsem udělal dvě drážky, do kterých se křídlo zasunulo.
Motorek je Carrera F1, zadní originální kola nebyla, ale Honza mi tam přihodil tyto dvě nové formulové, jen jsem si vytiskl inserty.
Poslední práce bude na držáku vodítka a osazení vodítka.
Takže další formule do stáje a velký dík Honzovi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: F1 od Carrery generálka

#2 Příspěvek od model » 06 črc 2023, 14:39

I když se pořád prezentuji jako milovník formulí ze šedesátých až osmdesátých let, musím uznat, že Carrera si dala práci
a když vidím tu spoustu plošek ... Moc hezké.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: F1 od Carrery generálka

#3 Příspěvek od model » 08 črc 2023, 11:40

Na fotkách vypadá skvěle, ale trochu jsem nezvládl to, že podvozek byl jako u originálního auta výškově rozdělen a přilepením nové
doplňkové zadní části na spodek původního podvozku se deska dostala na 0,5 mm světlost nad podložku.
To je pochopitelně špatně, protože by na plastu podvozek dřel.
Tak jsem původní podvozek ještě zkrátil a vytiskl si novou desku, která kopírovala otvor ve tvaru T a vše jsem slepil sekundovým lepidlem
a zasypal jednou sodou, zabrousil a mám pevný čistý podvozek. Držák vodítka jsem si vymyslel, protože jsem neviděl originál, ale po tom, co mi Honza toto řešení
pochválil, musím ještě někde v karoserii vyvrtat otvory pro kabely. Na fotkách je bílé PLA, ale až to vše stříknu černým matem, bude to jako z výroby.
A úplně poslední krok bude výměna šroubku M2,5 za křížový .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: F1 od Carrery generálka

#4 Příspěvek od model » 09 črc 2023, 10:35

Podvozek a držák vodítka nastříkán, povšimněte si adjustace ložisek - kvůli výšce jsem vytiskl podvozek s otvory a vlepil tam pár skobiček z koníka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět