Nissan R 381

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Nissan R 381

#1 Příspěvek od model » 03 led 2023, 15:00

Nový rok začal, chce začít s další stavbou. Před časem jsem stáhnul tiskové soubory z Thingiverse tohoto závodního vozu.
Jsou to moje oblíbená šedesátá léta a k tomu docela neznámý spider Nissan. Mám k němu jeho soupeře Toyotu 7, takže to bude docela
zajímavá sbírka.
Tisk proběhl bez problémů, několik problémů bylo při vylamování podpěr, musel jsem slepit jednu bočnici a v zadní části kousek karoserie.
Vrstvy na karoserii neřeším, ještě budu tisknout zadní křídlo, to originální je navrženo vcelku a tiskne se v podivné šikmé poloze.
Já si ho navrhnu ze dvou částí a budu mít hladký povrch a ještě ochranný rám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Nissan R 381

#2 Příspěvek od model » 03 led 2023, 22:37

Podvozek nakreslen, právě se tiskne. Navrhl jsem jednoduchou verzi s in-line uloženým motorkem, který by neměl moc zasahovat do kokpitu.
Změnil jsem kola - použiji hliníkové disky na osu 3 mm s pneu ITES slick a přední kola na osu 2,5 mm mají ITES slicky přední a disky z 3D tiskárny, které jsem měl
pro Porsche 917. Kola mají menší průměr - 19 mm, tak se lépe vlezou do karoserie. pro upevnění přední osy a vodítka jsem použil posuvný modul, protože přesné
ustavení rozvoru je potom hračka.
Zadní křídlo jsem upravil, protože u originálního vozu bylo dělené na dvě poloviny a každá se vyklápěla samostatně pomocí hydrauliky, aby byl lepší průjezd zatáčkou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Nissan R 381

#3 Příspěvek od model » 04 led 2023, 16:24

Tisk proběhl v pořádku, musel jsem upravit zadní část podvozku, kde jsou lustrsvorky. PLA je dost nevyzpytatelná hmota, někdy drží, jindy se zlomí jako sklo. Proto jsem
domeček propojil z obou stran šroubky M2, 6 mm a tím vše vyztužil.
Změnil jsem uchycení podvozku ke karoserii, protože to zaoblení boků vždycky přináší složitější tvary upevňovacích prvků, tak jsem zvolil klasické sloupky, tentokrát tři
a jsou přilepeny sekundovým lepidlem a celý spoj je zasypán jedlou sodou, tak by to mělo držet.
Teď ještě vytisknu kokpit a ochranný rám, křídlo se povedlo a jen musím vymyslet, jak ho upevnit do karoserie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Nissan R 381

#4 Příspěvek od model » 05 led 2023, 16:49

Další krok k cíli. Mám vytištěný jakýsi náznak kokpitu, ochranný rám a zadní křídlo.
Vlezla mi tam i figurka pilota, tělíčko původní Ites a hlavička od Petra, který mi poslal tiskový soubor.
Ještě jsem zapomněl na zpětné zrcátko, má krásnou žlutou barvu a bude se tam hezky vyjímat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Petr_Klíny
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2019, 20:30

Re: Nissan R 381

#5 Příspěvek od Petr_Klíny » 05 led 2023, 20:09

Mooc hezké,

ještě jsem s kluky nezkompletoval formule pro panďuláky z Lega.

Tak snad příští dovolenou :-D.

Ronduk
Příspěvky: 45
Registrován: 09 led 2021, 18:23

Re: Nissan R 381

#6 Příspěvek od Ronduk » 05 led 2023, 21:47

Krasna praca! Co tak skusit sprevodovat pohyb voditka na zadne kridla? :-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Nissan R 381

#7 Příspěvek od model » 06 led 2023, 14:03

A z výfuku by šel dým a byl by tam zvukový modul jako u modelů lokomotiv. Je pravda, že na internetu jsou fotografie modelu, kde jsou poloviny křídel rozhozeny, snad aby se to mohlo ukázat.
Ještě se musím poprat s větrným štítem, předním zrcátkem a obtisky. I přes prapodivný povrch vypadá auto velmi hezky, no prostě klasika.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Nissan R 381

#8 Příspěvek od model » 08 led 2023, 22:56

Další krůček, zpětné zrcátko, motor stříbrný a alespoň čísla na karoserii, zbylé obtisky musím doladit s grafikem.
Hlavně jsem zkompletoval podvozek, takže se těším na to jak bude jezdit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět