Ferrari P330 opět z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ferrari P330 opět z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 31 srp 2022, 18:46

Já to mám staženo zadarmo, měl jsem tam na výběr tři karoserie, jedna s rovnou podlahou, druhá vyztužená, tak jsem vzal třetí, klasickou.
Tiskárna jela 4 hodiny 40 minut a výsledkem je tato karoserie. Oproti mým karoseriím je dost masivní po obvodu, no na jednu stranu
je pevnější, ovšem hmotnost má 24 gramů.
Protože nezávodím, tak je to jedno, alespoň vydrží horší zacházení.
Tiskl jsem klasicky, model stál na desce, podpěry šly krásně sundat a jak jsem psal, kvůli větší mohutnosti karoserie nedošlo k poškození.
Krásně vyšlo zaoblení bokůa slušně zpracovaná záď s výfuky, světly, dokonce s naznačeným náhradním kolem.
Chtěl jsem si udělat radost k sedmdesátinám a koupit tento model od Policaru, ale tohle je větší zábava.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrari P330 opět z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od tom59herder » 01 zář 2022, 07:16

Nevypadá to vůbec zle, dobře, že jsi nafotil i stav s vylámanými podpěrami, aby si každý mohl udělat představu kolik materiálu je vlastně potřeba na takový tisk karoserie v jednom kusu. Honit se za hmotností u modelu, který je pro radost je bezpředmětné. Ty a ani já už závodní ambice nemáme, já osobně se snažím postavit takový model, který není v nabídce výrobců plastových stavebnic. Nebo také je, ale za astronomické částky a stejně třeba i několik let jsou modely nedostupné. A hlavně se rozhodnem a vytisknem si to hned. A je radost si ten model vypiplat podle svých potřeb. :)

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ferrari P330 opět z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od model » 01 zář 2022, 11:02

Přesně , jak říkáš, chce to přejít spíše do módu příjemného modelaření ale výsledky jsou vždy slušné.
Ještě přemýšlím nad zasklením, je tam dost silná stěna a to bych musel udělat formu, nebo asi jen nalepím tmavou fólii.
Když k tomu přidám stěrač, tak to snad ustojím...
Ale abych pokračoval v seriálu. podvozek nakreslen, teď se právě tiskne. Je to opět in-line, protože je v karoserii málo místa.
Kola jsem vymyslel parádně - na zadní disky od Milana s pneu slick zadní ITES, kde je průměr 20,5 mm, přední stejné pneu, ale mé disky,
kde je průměr 19,5 mm. Když jsem to osadil zkusmo do karoserie, vypadá to parádně.
Ještě inserty, zlatá barva ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ferrari P330 opět z 3D tiskárny

#4 Příspěvek od model » 01 zář 2022, 20:43

Takže podvozek doladěn, nasazen převod, natřeny disky s inserty.
Musel jsem trochu probrousit přední podběhy, už se kola lehce otáčí.
A teď se vrhnu na karoserii, protože vypadá jako by se vyfrézovala z dřevěného špalku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět