Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#1 Příspěvek od model » 21 čer 2022, 12:48

Zahájil jsem nové vlákno, protože si myslím, že by to mohla být docela dobrá inspirace pro toho, kdo si bude chtít zamodelařit, ne jen vyměnit motorek, disky či pneumatiky na komerčním modelu
a bude mít možnost si karoserii koupit na e-shopu.
Vzal jsem si za vzor tento konkrétní kus, protože 006 se v průběhu času mírně upravoval, měnily se tvary nasávacího kanálu a toto je asi typ, kde bude přestavba jednodušší.
Karoserie je rozřezána, komín upravím v zadní části a budu kreslit boční nasávací kanály. Ještě si upravím na přední části výdechy z brzd a přední výdechy, které nejsou přesně umístěny a jsou hrozně plýtké.
No a potom nastane porod a to bude nakreslení motoru. Vzhledem k tomu, že jsem odřízl zadní část karoserie, do které se zasunul podvozek budu upevnění podvozku do karoserie řešit ve přední části upevněním na stávající sloupek a vzadu na boční kanály. Motor musím vymyslet tak, aby se dal přilepit k podvozku, taktéž držáky zadního křídla budou asi z drátu, protože tak tenká tyčka by na 3D tisku nevydržela.
Poslední úprava budou boky karoserie, kde je vidět jednoduché vyboulení, vypadá jako valbová střecha, tak to zvládnu vytisknout.
Zadní křídlo by se dalo použít původní, jen by se musela odbrousit středová výztuha, ale pro upevnění držáků křídla budu muset vymyslet nějaký zámek tak to dám na 3D tisk. Zkusím naznačit nýtky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#2 Příspěvek od stembas » 21 čer 2022, 19:37

Ony totiz existuji TYRELL 006 dva typy, se zakrytym motorem, odkrytym motorem. Ja jsem mel v umyslu pro jednodusi vyrobu ten zakryty motor.
Ale vse necham na MODELOVI (Pavlovi) je jasne ze stim odkrytym motorem je daleko hezci, a kdyz se k tomu prida 3D takto neni zadny problem si vytisknout motor.
Za me parada :)

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#3 Příspěvek od stembas » 21 čer 2022, 19:50

A jete jdna zprava pro vsechny. TYRELL 006 mel jeste jeden typ !! ato takovy ze mel namisto zaoblene pride klinovity predek s "kridylkama" podobny LOTUSU "72 JPS" :o

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#4 Příspěvek od model » 21 čer 2022, 21:06

Těch úprav bylo neúrekom, jak by řekli kluci z Púchova. Kdybych nebyl tak rychlý, mohl jsem si ušetřit modelování motoru, protože u jednoho typu zůstala jeho kapotáž, jen se rozšířily boční lapače.
Ale jak jsem psal, stavím tuto variantu, vytiskl jsem si nasávací díly, tmelím, brousím, upravil jsem si podvozek, mám tam vysunutou plochu u předního spojleru.
Takže ještě ty boční lapače...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#5 Příspěvek od model » 23 čer 2022, 06:57

Zjistil jsem, že výdechy jsem nakreslil nesymetricky, tak znovu, teď to sedí. Potom tisk upraveného podvozku, křídla, horní části motoru
a zadní části motoru s držákem zadního křídla.
Zadní disky 3D tisk, pneumatiky ITES, přední disky a inserty ITES a pneu zadní slicky ITES. Přední kola by chtěla být více soudkovitá, ale zatím stačí.
Poslední porod budou výfuky, snad se to povede.
Až se karoserie nastříká, bude to vypadat, teď je to nic moc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#6 Příspěvek od stembas » 23 čer 2022, 08:39

No jo. Velice pekna prace, a me oko si lahodi :) :)

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#7 Příspěvek od model » 23 čer 2022, 17:15

Tak jsem provedl nástřik a domalování. Použil jsem RAL 5003, jak je doporučeno u obtisků Luďka Vinaře, ale zdá se mi to nějak moc tmavé,
mám RAL 5002, tak to zkusím ...
Motor jsem zjednodušil snad až moc, protože mi Honza napsal, že je moc vzadu, ale ono to moc jinak nešlo a hlavně není to maketa.
Mám radost ze zadního křídla, které se upevňuje šroubkem do podvozku. Podvozek jsem jen trochu upravil, je to ten původní, co jsem dával
na Fórum. Teď ještě obtisky a snad se bude líbit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#8 Příspěvek od stembas » 23 čer 2022, 19:25

Je to urcite pekne a zajimave :) neco "jineho" :) Musim se ale pridat k Honzovi. Protoze ten motor to "oprvdu" kazi :o a ty rozsireni bocni nadrze maji byt o mnoho vetsi, ted to malo vynika a je to takove "jalove" :o Pisut ne jako kritiku ale jako upozorneni ;) protze pod se tyto dva detaily "odstrani" a bude zajem to poravit tak to autickose zlepsi minimalne o 50%, opravdu by to stalo zato, a to proto ze ty chladice nabocich jsou super tak jako to kridlo. Za me palec nahoru, ale oprava motoru a nadrzi je NUTNA a urcite se vyplati si stim jeste pohrat kdyz uz je to tak daleko, a te "maketovosti se to zase hodne priblizi. Byla by skoda necht to takto :(
Verim ze to Model (Pavel) dokaze, protoze mu to neda a bude sve priznivce chti potesit :D

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#9 Příspěvek od stembas » 23 čer 2022, 19:33

Obrazky tyrell,

jirkaautomodely.stranky1.cz/tyrellford006

vyhledat pres tuto adresu, je tam spousta obrazku ! mozna pres GOOGL Ja jsem amerer neumim to poslat

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Tyrrell 006 přestavba z modelu ITES Tyrrell 005

#10 Příspěvek od stembas » 23 čer 2022, 19:46

Do tretice,
ten nasavaci "komin" za hlavou jezdce tim zkracenim/skosenim pod uhlem ze zadu, tomu take pridal hoooodne maketovosti a krasy. :shock: Je fat "porteba" dohnout do konce ktery musi byt conejdokonalejsi/ nejmaketovejsi :) :). Vzdyt uz k tomu chybi jen malinko :)

Odpovědět