ITES - první vlaštovka

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

ITES - první vlaštovka

#1 Příspěvek od model » 08 kvě 2022, 19:05

Zatím posílám jen tři fotografie, které mi poslal Mirek Kotík.
Na e-shopu ITES by se měl Tyrrell objevit v krátké době. K modelu mohu dát jen základní technické informace,
kolik bude stát nevím.
Takže původní karoserie bude lisovaná z modré hmoty, někdo namítne, že by to chtělo tmavší odstín, ale i tak
vypadá formule hezky. Polepy jsou z tenké samolepící fólie, původní tělo pilota má upravenou integrální helmu.
Podvozek je použit z Národní formule, to nejdůležitější, co dělá každé auto jsou nové disky a pneumatiky.
Myslím si, že je to slušný krok kupředu i když někteří modeláři má k tomu trochu skeptický postoj.
Mne hlavně těší, že bude konečně Tyrrell pouze modrý ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: ITES - první vlaštovka

#2 Příspěvek od hydrostar » 11 kvě 2022, 20:05

Je to fakt velký rozdíl oproti té původní podobě. Jak barva, tak obtisky udělají své. Krása. Horší však je, že nebýt tvé prezentace zde, tak jsem si vůbec nevšiml, že tyto formule už nabídli na svých stránkách. V sekci novinky se objevují až na druhé stránce a ruku na srdce, kdo se dívá na druhou stranu, když na první se nic nemění. A to třeba já pravidelně stránky itesu procházím a hledám, jestli náhodou už nejsou k mání podvozky pro lego. Mimochodem tento lego set by snad do prázdnin měl být na trhu.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES - první vlaštovka

#3 Příspěvek od model » 12 kvě 2022, 08:09

Poslal jsem Tvou připomínku Mirkovi Kotíkovi, který je i admin stránek ITES.
Když otevřeš odkaz Modely 1:32, tak tam jsou. Je ale pravda, že to chce "prodat"
a možnost úpravy titulní stránky je.
ještě jsem dal Mirkovi návrh na vložení jakéhosi diskuzního vlákna, kde by se mohlo řešit vše kolem
ITES dráhy, modelů. Tak uvidím...

Petr_Klíny
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2019, 20:30

Re: ITES - první vlaštovka

#4 Příspěvek od Petr_Klíny » 12 kvě 2022, 18:44

Dnes se fotky i s majitelem objevili na FB. Už je viděla pěkná řádka z nás

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES - první vlaštovka

#5 Příspěvek od model » 13 kvě 2022, 08:06

Zjistil jsem, že skupina na autodráze CZ na Facebooku je daleko aktivnější v debatě, jako kolegové na tomto Fóru.
Proto jsem tam vložil fotky a komentář jednak k obnovení výroby původních karoserií a také komentář a fotografie
k ITES desce.
Jsem rád, že se tam diskuze rozproudila, přece je to téma, které nemá sice nic společného se závodníky, ale
může spoustě lidí poradit a utvořit si nějaký názor.

Ronduk
Příspěvky: 45
Registrován: 09 led 2021, 18:23

Re: ITES - první vlaštovka

#6 Příspěvek od Ronduk » 15 kvě 2022, 18:16

Nádhera, gratulujem! Nechcelo by to napr. aj potlač pneu bielou zboku? Tzv. tampónova tlač na malé predmety, robia reklamky, nič zložité ani drahé.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES - první vlaštovka

#7 Příspěvek od model » 17 kvě 2022, 12:45

Zdravím a děkuji za tuto myšlenku. Už jsem mluvil s grafikem, který tamponový tisk dělá, podmínkou, aby se to vyplatilo
je minimální počet 100 kusů, což je v pohodě. Myslím si, že by spousta modelářů uvítala na e-shopu pneumatiky s potiskem
všech výrobců pneumatik a novým formulím by to určitě slušelo.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES - první vlaštovka

#8 Příspěvek od model » 19 kvě 2022, 13:25

Tak jsem si vyhledal fotografie s auty, které bude ITES lisovat
a kontroloval jaké že pneumatiky obouvaly.
Porsche 917 - FIRESTONE
Shadow, Mc LAREN M8 - GOODYEAR
Porsche 911 Carrera - DUNLOP

Tyrrell 005 - GOODYEAR
Ligier - GOODYEAR
Renault - MICHELIN
Teď je otázka, jestli bude slušná cena, nechat potisknout pneumatiky a nabídnout je i na e-shopu,
nebo jen pro hotový model. Myslím si, že by se mělo zjistit, zda se na tyto potisky neváží licenční
smlouvy, ale to bych nechal na majiteli.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: ITES - první vlaštovka

#9 Příspěvek od stembas » 19 čer 2022, 11:49

Dobry den, mam dotaz, mozna ze pro MODELA. Kdy by mohla byt na trhu "DRUHA VLASTOVKA" myslim tim F1 RENAULT. Bohuzel nevim jakse firma po stalem prodavani a kupovani jmenuje ? Byvaly ITES.
Dekuji

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES - první vlaštovka

#10 Příspěvek od model » 19 čer 2022, 13:06

Kolegové, s formulemi, které chce ITES nabízet to vypadá následovně.
Tyrrell 005 je v prodeji, tam to bylo jednoduché protože je jednobarevný a i když modrá hmota ze které se lisuje by mohla
být tmavší - RAL 5003 - podle reakcí kolegů nevypadá zle.
A teď nastává dilema a to konkrétně u Renaultu. Ten má karoserii žlutou, ale horní plochy bočních pontonů jsou bílé, zadní a přední křídla jsou stříbrná,
u zadní je křídlo, držák je žlutý a motor je také stříbrný, nebo kovový. Obtisky jsem navrhl tak, aby na bocích byly lichoběžníkové plochy bíle s logy a čísly, kolem kokpitu bude černý a bílý proužek.
U Ligiera je opět karoserie celá modrá, pouze přední a zadní křídlo a motor je opět stříbrný a obtisk obsahuje bílé plochy, takže se nemusí nic stříkat, kdo chce, může si nabarvit stříbrnou barvou horní boční výdechy.
Pokud by tyto úpravy prováděla firma, jako to bylo u Tatraplánů, nebo i u Národní formule, je tam spousta ruční práce a tím se pochopitelně zvyšuje prodejní cena.
Doporučoval jsem Mirkovi Kotíkovi, aby tyto dvě další formule prodával jako kompletní stavebnici whit kit s přiloženým aršíkem obtisků a kompletním podvozkem. Pokud bude zájem, je možno nabízet pouze
karoserie, nebo podvozek.
Víte dobré nápady a práce na realizaci je jedna věc, ale teď se můžeme bavit o tom, kolik z Vás si tato auta koupí. Od začátku se bavíme o tom, že modely nejsou přesné makety, takže jakási modelová hodnota je nízká, záměrem bylo nabídnout původní auta k ježdění na dráze, ty původní originály se nechte ve vitríně s vidinou výhodného prodeje, nebo spíše pro radost.

Odpovědět