VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#1 Příspěvek od model » 22 úno 2022, 21:08

Nechtěl jsem rušit diskuzi ohledně dalšího fungování života modelářů, ale snad se dohodnete a k tomu Vám
ukáži zase moji další bláznivou přestavbu. Tentokrát měřítko 1:32, konečně i plastová karoserie.
Předloh přestaveb Brouka je na internetu mraky, po dlouhém projíždění všemožných stránek jsem se rozhodl
pro tento model. Černý, matný lak, ostře zelené šasí a pár dekálů a bude to v pohodě.
Takže jsem v Dráčiku zakoupil stavebnici od Revellu za přijatelných 150 Kč. Odříznul jsem blatníky a vybrousil jsem
karoserii podle předlohy. Ještě budu řezat otvor do přední kapoty pro motor HEMI.
Začínám kreslit podvozek, vytiskl jsem si disky pro ITES pneumatiky slick. Aby to opravdu jelo, zkusím použít motorek Motrax Tiger z nabídky ITES.
Světlost podvozku 1,5 mm. Podvozek bude upevněn 4 šroubky do vlepených profilů na boky karoserie.
Mám nakreslený kryt motoru, doplním ho detaily, aby to vypadalo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#2 Příspěvek od model » 22 úno 2022, 21:08

Takto vypadá podvozek a kryt motoru v programu DSM.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#3 Příspěvek od model » 22 úno 2022, 23:15

Ještě jsem si trochu pohrál s disky, protože ty první byly dost hrubé a nelibily se mi.
Nejsou to Milanovy inserty, ale po nástřiku barvou to bude slušně vypadat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#4 Příspěvek od model » 23 úno 2022, 12:25

Hned na začátku příspěvku oprava - stavebnici jsem koupil za 250 Kč.
Vytiskl jsem si kryt motoru a upevňovací lišty do karoserie. Vyřízl otvor v kapotě a teď se
dám do tisku podvozku. Doufám, že jsem správně nakreslil upevňovací otvory pro šroubky do čela motorku.
Jsem na něj zvědav, otáček až moc na moji dráhu, ale proč ne. Hlavně doufám, že pneumatiky budou
schopny přenést otáčky na dráhu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#5 Příspěvek od model » 26 úno 2022, 13:38

Přišel balíček, v něm motorek Tiger, malá úprava otvorů pro jeho uchycení a tisk.
Podvozek vyšel bez problémů, vše klaplo až to bylo podezřelé. Někdy se prostě daří.
Osadil jsem zadní osu jak jinak než do lustrsvorek, potom zkompletoval celý podvozek a zvědavě jsem jel
na dráhu ho vyzkoušet. 54 000 otáček motorku bez zátěže byla výzva, škoda, že mám dráhu s rovinkou cca 4 metry, protože
to byl kvapík. Na podvozku jsou 4 magnety průměr 4 mm, které jsem ale vysunul, aby byl přítlak tak akorát, pneumatiky zadní slicky ITES
jsem jen očistil, ani jsem je nezabrušoval a nastavil jsem 12 voltů. Vzhledem k tomu, že je vnější šířka před pneumatiky 60 mm, je podvozek stabilní a k tomu ta rychlost ...
Musím co nejrychleji dokončit karoserii a jet Brouka vyzkoušet na dráhu do Zubří, kde je přece delší rovinka a větší poloměry zatáček.
Tak jsem podvozek nastříkal zelenou barvou, jako v předloze a začnu s úpravou karoserie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#6 Příspěvek od tom59herder » 26 úno 2022, 17:42

Nádherná práce.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#7 Příspěvek od marty.dutch » 26 úno 2022, 18:13

Pavle vypadá to super :-) ještě na to budeš muset malinko šlápnout :-) klidně bych tam dal spíš motor s velkým sáním !!!

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#8 Příspěvek od model » 27 úno 2022, 21:45

Tak jsem to nastříkal, ještě musím s grafikem připravit dekály. Je to takový pohřebáček, snad se bude líbit
jeho staviteli, poslal jsem do USA na jeho mejlovou adresu fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#9 Příspěvek od HonzaS » 28 úno 2022, 09:33

Brouk vypadá fakt impozantně, ty oblé linie jsou na hotrod ideální. Věčná škoda, že tam majitel neudělal ještě klasické široké zadní blatníky.
Každopádně bych si tipnul, že se to jeho reálnému majiteli bude líbit - Američaní jsou v tomhle bodě docela hračičkové a zájem s takovým výsledkem určitě ocení.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW Brouk v úpravě Lucky Gunner Garage

#10 Příspěvek od model » 28 úno 2022, 17:42

Našel jsem si na internetu jeho dílnu, sídlí kousek od města Conway ve statě New Hampshire, firma se jmenuje
Lucky Gunner Garage, vlastněná a provozovaná veteránem námořní pěchoty Justinem „Gusem“ Johnsonem, který
působil v Iráku a Afghánistánu jako operátor kulometu ráže 0,50 Cal pro 2/8 Weapons Company.
No a tak jsem mu poslal mejl s pozdravem z České republiky s obrázky Brouka a světe div se, dnes mi přišel mejl s pozdravem a poděkováním.
Vidíte jak je svět malý a co umí jeden model na dráhu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět