VW T1 z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

VW T1 z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 23 pro 2021, 14:08

Způsob tisku z jednotlivých ploch si mi zalíbil tak, že jsem si chtěl postavit tento ulítlý speciál VW T1.
Na internetu je spousta přestaveb, tato je jednoduchá a i typ pick up vypadá drsně.
Opět jsem použil ITES desku, opět jsem ji jen modifikoval, ale je rozměrově stejná jako originál. Zatím mám hotovy bočnice, tiskne se přední kapota, disky a držák vodítka.
Přední část jsem udělal mírně zaoblenou, budu muset asi lehce nahřát přední masku a vytvarovat.
Aby ležela karoserie co nejníže, použil jsem pneumatiky ITES přední se vzorkem, které mají průměr 19 mm.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW T1 z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od model » 23 pro 2021, 18:24

Podvozek je zkompletován, nalepen přední díl a teď se tiskne zadní nad motorkem a podle něj si zase nakreslím postupně další panely.
Bude to spíše bednoidní karoserie, ale ty základní rysy snad jsou k poznání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: VW T1 z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od model » 25 pro 2021, 23:14

Na druhý pokus se to podařilo, opět říkám, že je to určitá stylizace, nedělal jsem maketu, ani jsem neupravoval povrch karoserie. Je tam plnič a bílý lak.
Předloha je zcela bez polepů, možná si dám nějaká loga, abych rozbil plochy. Prvotní záměr byl navrhnout zajímavou předlohu, která by se mohla použít na ITES desku
a to se snad podařilo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět