Další možnosti s 3D tiskem

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Další možnosti s 3D tiskem

#1 Příspěvek od model » 31 pro 2020, 12:32

Na toto vlákno mně přivedl Honza s poznámkou, že by bylo pěknější vyfouknout kabinu z Lexanu.
Ty dvě strašilky, které jsem dal na Fórum jsem dělal se záměrem jít trochu proti logice a postavit
něco, co připomíná stavebnici LEGO.
U této nové variace jsem měl předlohu, kterou jsem našel na Pinterestu - asi jen počítačová práce,
ale krásné zadní křídlo, bez ploutve prostě skoro klasický model. Jenže s programem DSM se fakt nedá modelovat
a tak jsem si to musel upravit a hlavně jsem chtěl na ponton usadit kabinu ze stavebnice od MRRC, která mi zbyla.
Jakž takž se to podařilo, zadní část kabiny jsem musel kreslit a tisknou zvlášť, protože jsem dával programu tak zabrat,
že začal odmítat některé příkazy.
Na fotografiích je fáze před tmelením a stříkáním, podvozek je stejný jako u strašilek, abych v maximální míře vše sjednotil.
Přední disky jsem si vytiskl v zadních jsem tiskl inserty. Převod FARO s úpravou na osu 2,38 mm.
Výhodou 3D tiskárny je i to, že jsem upravil motorové lože pro delrinová ložiska, ale rozměry zůstaly.
Motorek Alliexpres 39 Kč.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možnosti s 3D tiskem

#2 Příspěvek od tom59herder » 01 led 2021, 09:35

Nevypadá to zle, je tedy fakt, že jsi se musel hodně rvát s programem DSM. Jsem zvědav na barevné provedení. Bohužel kombinace s lisovaným plastem si vynutí tmelení a broušení tištěných dílů, ale Ty si s tím poradíš. Tak do Nového roku s novým modelem, to je povedený start. :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Další možnosti s 3D tiskem

#3 Příspěvek od model » 02 led 2021, 09:44

Tomáš narazil asi na základní problém. Já beru povrch mých karoserií jako konečný, přiznávám strukturu a hlavně vrstvy při tisku.
V tomto případě jsem zatmelil spáru a je vidět, že tmel po vybroušení má úplně jiný povrch jako původní PLA plast.
Asi zkusím jiný postup - koupím tmel ve spreji a přestříknu celou plochu.
Ale u tohoto auta, který jsem si vymyslel jsem to nechal tak jak je, lehce polepil s tím, co bylo doma a vyzkoušel na dráze.
Hezký jezdí, jediné, co změním je vložení nového in-line převodu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět