Takové vánoční hraní

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Takové vánoční hraní

#1 Příspěvek od model » 21 pro 2020, 00:13

Vážení kolegové, je předvánoční čas - hrubě opepřený coronavirem, ale přesto jsem se pokusil
o další experiment. Začalo to tím, že jsem jen tak na zkoušku vzal skoro šedesátiletý motorek od firmy
Faller, který jsem měl z jejich dráhové čtyřiadvacítky Porsche 910 a postavil si jednoduchý podvozek, opravdu jen
na vyzkoušení motorku. Všimněte si že když není skladem převod, dá se vyrobit i z převodu FARO s využitím
středu nefunkčního převodu pro osu 2,38 mm. Jsou tam Honzova kola, která výborně sedí na plastu.
Jenže znáte to, za chvíli vám to nedá a přemýšlíte co dát na podvozek.
Vzhledem k dost rozdílným průměrům předních a zadních kol jsem zkusil nakreslit dnes již skoro klasickou karoserii
okruhových speciálů. Vzorem mi byl hybrid od Porsche, tak jsem udělal první skicu no a začal kreslit.
V programu DSP nejde moc tvarovat, ale já chtěl karoserii velmi stylizovanou, takový LEGO design.
No a po vice jak pěti hodinách tisku mám na stole vytištěnou karoserii. Je zatím na skle, musím odstranit podpěry a postupně
začišťovat vnitřní plochy. Ještě budu tisknout zadní křídlo s bočními držáky a zpětná zrcátka, ale již to vypadá hodně slušně.
Kabinu jsem zjednodušil, nalepím dopředu černou fólii.
Protože jsem si nastavil tloušťku vrstvy pro tisk na 0,15 mm, je povrch i vzhledem k velkému množství vodorovných ploch velmi hladký,
takže použiji jen filer, barvu a polep se závěrečnou vrstvou bezbarvého laku.
Všem krásné vánoční svátky a hlavně zdraví.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Takové vánoční hraní

#2 Příspěvek od tom59herder » 21 pro 2020, 10:03

Opět něco nového a nečekaného, těším se na výsledek. Já bych neměl odvahu se do takových tvarů na tomto typu tiskárny pustit. Ale z Tvého přístupu to jde. Jen tak mimochodem, přesvědčil jsem se, že věci, o kterých jsem pochyboval že by mohly jít vytisknout v případě i větších modelů, stačí jen rozdělit na menší díly a vhodně umístit na podložku.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Takové vánoční hraní

#3 Příspěvek od model » 21 pro 2020, 21:47

Když jsem očistil karoserii od podpěr a vybrousil drobné nerovnosti, vyšla docela hezká karoserie.
Upravil jsem podvozek - použil jsem krátký motorek, protože původní jel, ale nic moc. Však má na to věk.
Tady malá odbočka - dostal jsem od Tomáše kontakt na tento typ motorku z Alliexpresu, kde se konečně
objevil motorek na 12 voltů a s 21 500 otáčkami. Tak jsem to zkusil, přišel mi balíček s deseti motorky, zpracování
perfektní, točí opravdu těch 21 500 otáček a má i slušný krouťák. No nekupte to za 39 Kč kus.
Takže jsem si vytiskl upravené motorové lože a první průšvih - zámek ložisek zasahoval v rozích do karoserie.
Takže jsem opatrně vybrousil u zadních podběhů otvory a bylo po problému.
A za tepla jsem upravil tiskový soubor, k tomu ještě zaoblil zadní blatníky a přední část před kabinou.
Takže teď je to skoro dokonalé.
A protože to je opravdu zkušební vzorek, jen jsem stříknul černou barvou zadní křídlo a držáky křídla a zbytek jsem polepil
fólií a několika logy také na fólii.
Je to opravdu hračka, žádná maketa, ale pokud bude chtít Tomáš další námět pro stavbu v kroužku, myslím si, že to děti ocení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Takové vánoční hraní

#4 Příspěvek od model » 22 pro 2020, 08:45

Šel jsem do sebe a trochu upravil polepy a přidal zpětná zrcátka. Auto jsem zkoušel, jezdí výborně,
takže spokojenost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Takové vánoční hraní

#5 Příspěvek od Jirka » 22 pro 2020, 09:19

Tebe by mělo angažovat Faro. Dovedu si krásně představit tyto čtyři vozy vedle sebe a každé v jiné barvě. ;)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Takové vánoční hraní

#6 Příspěvek od model » 22 pro 2020, 11:37

No když vidím ty jejich motokáry za cenu kvalitních modelů aut třeba od Carrery, tak si myslím, že tento typ karoserie by byl asi atraktivnější
ale to je jen moje myšlenka, ve Faru asi vědí, co dělají.
Úplně stejné to je s trucky, které jsem si postavil, je to zase jiná kategorie aut a pokud by se navrhl neutrální tvar, tak odpadnou
i licenční poplatky.
A když já architekt si navrhnu jednoduché a funkční podvozky, tak to nemůže být problém ani ve Faru. Disky, pneumatiky a motorky
mají dobré, jen by to chtělo nabízet zadní osu s naraženým převodem ale s kluznými ložisky, které se zatlačí do domečku.

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: Takové vánoční hraní

#7 Příspěvek od IvanP » 22 pro 2020, 11:59

Nevím, že by se za cenu motokáry dal pořídit kvalitní model od Carrery. Tam je potřeba ještě nějakou stovku přidat. Cena také závisí od množství produkce. Cena stavebnic motokár je na úrovni cen za FastKit od Fly, které se ovšem prodávaly cca před deseti lety. Dnes by jejich cena asi také byla vyšší.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Takové vánoční hraní

#8 Příspěvek od gurkeGO » 22 pro 2020, 13:43

IvanP píše:
22 pro 2020, 11:59
Nevím, že by se za cenu motokáry dal pořídit kvalitní model od Carrery. Tam je potřeba ještě nějakou stovku přidat. Cena také závisí od množství produkce. Cena stavebnic motokár je na úrovni cen za FastKit od Fly, které se ovšem prodávaly cca před deseti lety. Dnes by jejich cena asi také byla vyšší.
Tady si dovolím nesouhlasit. Carrera Evo možná není technickým provedením na takové úrovni jako slot it, fly nebo ninco, ale je na míle před Faro motokárou. :lol:
Už jen při pohledu na uložení osek u Carrery nebo motokáry :lol: .. :o
A to je cena stejná jen při dražším Evo autě :roll:

Motokára je super nápad, až na to dětské pojmutí celého modelu. Díky tomu je to prostě pořád jen igráček. Být to zavodní prototyp třeba úplně smyšlený, kvůli licenci a to dělat mnoha variantách tak je paráda :P

Ale tohle je prostě dětská hračka s igáčkem. :oops:
Adam Mádr 8-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Takové vánoční hraní

#9 Příspěvek od model » 22 pro 2020, 16:47

Nechci zabřednout do dohadování se o ceně. Teď jsem se díval na stránky Autodráha.cz a analogový model 1:32 od Carrery stoji 898 Kč.
Je to cena po slevě, původní byla něco přes tisícovku. Motokára FARO stojí 859 Kč.
A teď je na vahách na jedné straně perfektně modelově zpracované auto, na druhé straně hračka spadající do kategorie Tlapkové patroly
a dalších seriálových hrdinů. A to je spíše pro děti. Podle informací které mám se s motokárami jezdí dobře a budou hlavně nerozbitné.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Takové vánoční hraní

#10 Příspěvek od gurkeGO » 22 pro 2020, 17:00

Ano tam jsou ceny takové, ale nechci přímo jmenovat RC...outlet, ale tam začínají 719,- a velká většina 818,-

A to už na oproti motokáře rozdíl.

Ale jak říkám jen škoda, že když už mají svoji techniku podvozky pneumatiky prostě vše. Tak karoserie jsou tak nedospělé.
A lepší nelicencované cosi jako závodní auto než tohle
Adam Mádr 8-)

Odpovědět