Ford Mustang stavba hračky na dráhu

Zpráva
Autor
JiS
Příspěvky: 21
Registrován: 05 čer 2016, 08:28

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#11 Příspěvek od JiS » 04 zář 2020, 15:55

stembas píše:
04 zář 2020, 13:18
Vzhledem k tomu ze se me stala neprijemna vec za iniciativu v teto zalibe, prislovi " za dobrotu na zebrotu " tak zde pisu posledni prispevek.
Velmi pekna prace co Model dokazal svym umenim a pílí vytvorit a ozivovat toto FORUM !!
Co se Vám přihodilo, pane Stembas?
Je mi líto, že se Vás to dotklo, myslel jsem to dobře, soucitně a ve vší slušnosti. Omlouvám se Vám.
Naposledy upravil(a) JiS dne 09 zář 2020, 07:38, celkem upraveno 1 x.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#12 Příspěvek od stembas » 04 zář 2020, 18:45

nevim kdo je JiS ? proc se nepodepsal ?

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#13 Příspěvek od tom59herder » 05 zář 2020, 10:38

Pěkný report z přestavby. Inspiroval mne k nákupu těchto hraček a už dorazily do DDM. Tak doufám, že děti na kroužku budou mít chuť do práce. Budu referovat o našem postupu.
mustang_forum.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#14 Příspěvek od stembas » 09 zář 2020, 03:43

To JiS : Vzhledem k tomu ze " JiS " nereaguje na muj dotaz kdo je (jestli se stydi ?), a sam zde jmenuje coz se nedela !!! (jinak jsem zde STEMBAS) a ja jsem si to prebral tedy jako posměch ze clovek vubec neco dela.(to je treba dalsi podobny z duvodu proc zde prestavm psat, "jak se ptal co se mi stalo ? ". Tak zde pisi a zvlast pro nej tuto vec. To ze " tom59herder"zajistil do krouzku pro deti 9 modelu FORD MUSTANG je vlastne diky me s podporou MODELA,ze dal fotky na FORUM. .Protoze nejsem lhostejny a vim ze MODEL se "chytne" kazde prilezitosti, tak auticko ihned koupil a zverejnil fotografie a tim se toho dal "chytl" Tom Herder a krasne modely sehnal pro deti v krouzku a to mi dela radost ze alespon takto muzu prispet k uz upadajici zabave a hlavne vychove deti, coz jsem take delal nekolik desitek roku. :|
A protoze jsem napsal ze uz zadny dalsi prispevek ode me nebude Takze toto je pouze vysvetleni proc !( v zadnem pripade to neni "machrovani",nejsem ten typ cloveka, ktery se takto potrebuje zviditenovat) :(

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#15 Příspěvek od model » 13 zář 2020, 19:49

Aby to vlákno neskončilo tak pesimisticky, ještě malá poznámka.
Motorek Faro Super jsem osadil i s originálním pastorkem, modul 0,5 souhlasil
s převodem Slot.it, ale přece jsem provedl úpravu a nasadil originální pastorek Slot.it.
Rozdíl je asi jen v menší hlučnosti, ale jinak jezdí auto opravdu velmi hezky.
Chtělo by to asi další nákup a udělat trochu veselejší zbarvení.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#16 Příspěvek od tom59herder » 13 zář 2020, 20:23

Tak ještě kapka optimismu navíc - děkuji Pavlovi za poskytnuté soubory pro tuto úpravu. Jak jsem výše anoncoval, nakoupil jsem 9 těchto autíček pro děti na kroužek a provedl editaci některých rozměrů na podvozku vzhledem k použití jiného motorku a jiného průměru hřídelek kol. Je to hlavně z důvodu finančních nákladů a s ohledem, že by se mělo jednat o první model dětí v kroužku. Jen náhled na upravený podvozek stejného modelu. Abych neplevelil toto vlákno tak pro jinou variantu úpravy založím vlákno nové a současně podrobnější popis stavby bude s fotografiemi většího rozlišení na mých stránkách.
Obrázek

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#17 Příspěvek od model » 13 zář 2020, 21:52

Tak mají vypadat výsledky diskuze na Fóru. Zajímavý tip na auto, které může udělat radost dětem v kroužku
i dalším modelářům, protože je opravdu moc hezky zpracované, zajímavá práce při návrhu a celkové tvorbě podvozku
a výsledkem je spolupráce a předání podkladů do Liberce, jejich úprava podvozku a až se vše vytiskne,
hezká práce a hezký výsledek.
A je dobře, že hodně kolegů už umí pracovat s kreslícími programy, takže se zjednoduší komunikace. Je to vidět v Púchově,
kde suverénně kreslí Roman.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#18 Příspěvek od model » 16 lis 2020, 20:01

Chtěl jsem se pochlubit druhým Mustangem, tentokrát v barvách série Nascar.
Obtisky s úspěchem nalepeny, ještě jemné přestříknutí lakem Motip a za pár minut se stalo toto, co je na fotografiích.
Na části červené barvy zkrabatění, bílá barvy bez problémů. Červená barva je značka Prima, také akrylová, tak nevím...
Ale vzhledem k tomu, že to není na výstavu, beru to jako auto po několika závodech a po karosářských opravách.
Když se díváte na závody Nascar, tak se to tam pořádně mele.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#19 Příspěvek od tom59herder » 17 lis 2020, 08:53

No, co se dělat. ;) Auto vypadá jinak hodně pěkně. Už se těším, jak se zase děcka dostaví na kroužek abychom to mohli rozjet. Je zajímavé, že barvy stejného typu a nesnášejí se.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu

#20 Příspěvek od stembas » 17 lis 2020, 15:17

S tema barvama (ve sprejich) je to slozite, proste opravdu "hlavolam". Ja strikam spreji "ColorWorks", a me to udelalo i na samostatne karoserii, kterou jsem vyhladil aby nater byl hladky. Tak jsem to malinko zdrsnil a udelalo to zase. Potom me to nekdy udelalo strikanim na jiny nater te same barvy. Uz jsem to resil v obchode kde jsem barvy koupil, kde se dobre vyznaji a sami byli prekvapeni. Tak jsem skousel strikat ruzne typy barev na sebe abych zistil jak to pusobi. Uz si to ale sam nepamatuji, protoze to bylo tolik variant, i stejne typy barev s jinym odstinem. Po "laborovani" jsem prisel akorad na jednu vec. Je potreba s trikat opravdu po uplne malickych vrstvach, a treba 5x. Tak se mi podarilo aby barva "nekrouzkovala".Toto jsem celkem vyresil.
Ted nastala druha varianta - PRELAKOVANI !! Trvalo mi to dost dlouho nez jsem na internetu a po znamych, a nakonec v obchode, dosel k nejakemu zaveru, jaky lak koupit. Koupil jsem zase lak poplomatny od ColorWorks. Barvy i lak jsou ALKYDOVE. Tak jsem si to napred vyskousel na stare kastli od FLY. Polepil jsem ji nepotrebynyni samolepkami (reklamy) a po malych vrstvickach jsem skusil strikat. Stacili 2 vrstvy. Nic to nedelalo a povrch byl pekny malinko matny. Skousel jsem to i na proskleni z kabiny modelu a take se podarilo, i kdyz sklo uz nebylo tak cire.
Pro jistotu a take odzkouseni jsem koupil jeste jiny lak LESKLY- AKRYLATOVY. a znovu to pekne chytlo a auticko bylo pekne leskle, i prestrikana skla byla pekne cira
Bohuzel ale dodnes mam stale problem v tech pojmenovani barev. AKRYLATOVA, AKRYLOVA, a ALKYDOVA. :( Polomat lak je ALKYDOVY, a leskly lak je ACRYLATOVY. Tyto laky ni byly doporuceny na strikani barev ALKYDOVYCH. Tyto jsou udajne reditelne vodou.
Kamarad nastrikal Auticko ktere mel polepene samopkami. Prestrikal bezbarvym lakem MOTIP. Na barvu krasne lak prilehl a obtiscich udelal "kolecka".
Dofal ze jsem to napsal alespon trosku srozumitelne. Takto jsem musel postupovat pri barveni auticek. A dalsi kamarad co dela letadla, si take stezoval na lakovani modelu "KOLECKOVANI" :(
Asi nejake "novodobe" marerialy a slozeni. Za starych casu jsem se s timto nepotkal.

Odpovědět