Formule 1 - pokračování

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Formule 1 - pokračování

#1 Příspěvek od model » 25 črc 2020, 21:05

V letním čase kdy není na modelaření moc času jsem se zase vrátil ke své formuli z 3D tiskárny.
Teď to bude žlutý Camel. Takže jsem trochu upravil tvar trupu a zadního hřbetu, přidal další patro
k zadnímu křídlu, aby se to trochu podobalo předloze. Obtisky mám připraveny k tisku a po nalepení
předvedu výsledek.
Zadní pneu jsou Slot.it F1, přední závodní pneu od Milana Šůly, disky jsem si vytiskl. Motorek je jen pro zkoušku,
bude tam krátký Slot.it, k tomu in-line převod Slot.it.
Vzhledem k tomu, že je karoserie opravdu lehoučká, jezdí to perfektně a doufám, že se bude líbit i
klukům v modelářském kroužku v Púchově, kde má Maxi zájem tento model v budoucnu vyzkoušet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 - pokračování

#2 Příspěvek od model » 27 črc 2020, 12:01

Tak jsem polepil auto, trochu ve spěchu jsem s kolegou grafikem připravoval podklady
pro tisk obtisků a trochu jsem přepískl modrou barvu. Je spíše černo modrá, ale nevadí,
jde jen soubor barevně upravit a druhý pokus bude určitě lepší.
Chci ještě upozornit skalní maketáře, že to je takový mišuňg, ale šlo mi hlavně o to vystihnout
formuli typově a pokud to chytne kluky v kroužku, budu rád.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 - pokračování

#3 Příspěvek od model » 04 srp 2020, 21:19

Abych nezahálel, vytiskl jsem si karoserii s malými úpravami a hlavně s jiným
středovým hrbem a jiným krytem pilota. Obtisky byly na papíře modré, ale na žlutém podkladu
mi trochu zezelenaly. Beru to jen jako drobnost, zkouším hlavně výbornou zaměnitelnost dílů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Formule 1 - pokračování

#4 Příspěvek od stembas » 07 srp 2020, 08:40

Jako odvedena prace palec nahoru :o . Jako tvarove bych radeji videl ze jde udelat lepsi- zaoblenejsi "cumak"-predku modelu po kokpit. Pisu to z toho duvodu ze tam vidim "radiusove" tvary. Toto by model urcite udelalo realisticnejsim. Verim ze se na tuto zmenu urcite tesi i ostatatni co ctou Tve prispevky. Urcite mas toto vsechno v "planu" protoze je to asi horsi udelat jak,nejakou rovnou plochu. Verim ze Ty to urcite zvladnes a budou z toho jednou opravdu MAKETOVE modely. :)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 - pokračování

#5 Příspěvek od model » 08 srp 2020, 13:57

Určitě se dá pohrát s tvarem, komunikoval jsem s Martinem i o dalších úpravách, protože by chtěl zkusit
tuto formuli dát jako stavbu modelu do kroužku. Vytvořil jsem pro ně púchovskou verzi a protože mají
v kroužku Romana, který výborně kreslí v programu pro tisk, mohou si vytvořit další modifikace karoserie, zadního křídla,
nebo zadního "hrbu".
Inspiroval jsem se formulí od NSR a když se model barevně doladí a dají se dekály, vypadá velmi hezky
i když není přesně modelový. Obrácený tisk karoserie je velmi rychlý s minimálním množství materiálu a hlavně,
povrch je dokonale hladký. K tomu i malá hmotnost - bočnice mají tloušťku 1 mm, horní část karoserie 0,6 mm.
Vyšší stavba bočnic je proto, aby tam vlezl bez problémů i krátký motorek a in-line převod Slot.it.
Na fotografiích je formule, kterou bych chtěl dát Martinovi na závodech v Púchově, aby se mohl v klidu podívat,
osadit motorek a kola a zkusit, jak jezdí. Myslím si, že bude mile překvapený.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Formule 1 - pokračování

#6 Příspěvek od MAXI-PU » 11 srp 2020, 14:35

Pavle, tá formula bude určite pre deti výborná a urobí veľkú radosť. Si nezmar a teším sa z týchto inovácií.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Formule 1 - pokračování

#7 Příspěvek od tom59herder » 12 srp 2020, 15:04

Kolego, smekám svůj pomyslný klobouk, to co předvádíš sleduji už delší dobu a snad mne to trochu postrčí k nějaké mé tvorbě i když v jiném měřítku. :)

Odpovědět