MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model

MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 09 kvě 2020, 22:02

Tentokrát to je legenda Metalexu, opět hranatý otevřený spider. Postavil jsem si v měřítku 1:32 tento model
s karoserií z Modely a vím, že není moc přesná podle předlohy. Takže jsem si vytiskl plánek s kótami
a začal kreslit. Vše jsem si odměřoval z plánku a po vytisknutí první karoserie se mi zdálo, že je šířka nějak moc malá.
Ale podle výkresů bylo vše v pořádku, až jsem si začal přepočítávat rozměry podle kót na výkrese.
No a přišel jsem na to, že ten, co kreslil plánek nakreslil půdorys se správnou délkou, ale šířka mu ujela skoro o 20 centimetrů.
Takže druhé kolo - rozšíření karoserie, úprava výkresů a také doplnění detailů na karoserii.
K tomu jsem si nakreslil a vytiskl podvozek, ochranný rám a také motor. Chtěl jsem použít SW motorové lože, ale karoserie
je tak nízká, že se tam motorek nevleze. Tak jsem tam vložil in-line lože a budu muset upravit kabinu s pilotem.
Na fotografiích je ve společnosti další ikony motoristické historie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od stembas » 10 kvě 2020, 07:29

Jako vždy, parada !! Jen jedna mensi chybička. Kabina je moc dlouha, a motor hodne vzadu. Ted by to chtelo skusit nakytovat a vybrousit pro lepsi kvalitu povrchu. Jinak velmi pekna zabava !!

marty.dutch

#3 Příspěvek od marty.dutch » 10 kvě 2020, 09:41

Dej tam klec od slot it - long inline lože a na výšku ušetříš skoro 4 mm prostoru oproti normálnímu motoru co tam dáváš a možná se tam vleze AW zkus to !!!

model

#4 Příspěvek od model » 10 kvě 2020, 09:57

Stembasi, nesouhlasím, protože jsem si dal záležet a rozměry jsou přesně podle předlohy. Jedině, že předloha není přesná, šířku karoserie jsem
musel upravit, ale otvory v karoserii jsem bral podle plánku. Ale to je pochopitelně nepodstatné.
Spíše přemýšlím nad nabídkou tisku ve 3D resinové tiskárně, protože z ní vyleze karoserie jako z formy.
A ještě k podvozku. Chtěl jsem motorek schovat, ale to snížení karoserie nad motorem i když je modelové,
neumožní tuto polohu, jak jsem psal výše. A další překážka byla v tom, že jsem měl krásná zadní kola ale na
osu 3mm a k tomu převod SCX. Tak jsem si lože upravil pro vložení kuličkových ložisek a vytiskl.
Italové mají sférická a já kuličková. Začínám se blížit k dokonalosti.
Vyzkoušel jsem si u karoserií vložit do bočnic vodorovné držáky podvozku a to vytisknout, abych je nemusel složitě vlepovat a výborně
se mi to osvědčilo. Ty lišty na podvozku se položí na lištu v karoserii a přitáhnou se 4 šroubky. V liště v karoserii jsou drážky široké 2,5 mm,
aby se mohl podvozek mírně rozpohybovat.

model

#5 Příspěvek od model » 10 kvě 2020, 10:13

A ještě jedna fotografie, tentokrát i s právě vytisknutými inserty v kolech.

Honza65

#6 Příspěvek od Honza65 » 10 kvě 2020, 20:53

Je to super,v Mostě jako malej kluk jsem byl u toho v depu,byla to placka,ale pokusil bych se tam dostat ten sw,nějak mi to v tom inline nesedí.

model

#7 Příspěvek od model » 10 kvě 2020, 21:38

Honzo, jak jsem psal v předchozích vstupech, mám karoserii v rozměrech skutečného auta a je to tak nízké, že klasický krátký motorek
nadzvedává karoserii. Buď použiji Falcon, nebo zvednu plochu nad motorem. Tady se dá ten 1 milimetr ještě unést.
Je jasné, že motorek výrazně omezuje stavbu kokpitu a osazení pilota a SW je optimální řešení.
Další stavba bude již bez problémů s místem, držte palce, ať to vyjde.

stembas

#8 Příspěvek od stembas » 11 kvě 2020, 07:56

Chaparral 2H je skutecne pekne auticko. Me osobne se moc libi. Drzim pesti at to vyjde.

Odpovědět