Lamborghini Huracan stavebnice 3D

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Lamborghini Huracan stavebnice 3D

#1 Příspěvek od model » 21 dub 2020, 09:46

Dostal jsem k vyzkoušení stavebnici modelu Lamborghini Huracan od firmy Area 71 Slotcars.
Neberte to prosím jako reklamu, ale karoserie, které jsem si nakreslil a vytiskl vychází z možností programu i tiskárny a tady
jsem mohl posoudit model zpracovaný na profi programu a vytištěný podle mne na resinové 3D tiskárně.
Sada obsahuje karoserii,univerzální podvozek, kokpit, zadní křídlo, zpětná zrcátka, inserty a zasklení vyfouknuté na fólii.
Hmotnost a pružnost karoserie je podle mého podobná jako u modelů Slot.it. Pochopitelně je kvalita povrchu trochu horší, jako u klasických
plastových karoserií, ale určitě se dá dosáhnout dobrého výsledku použitím fileru a přebroušení.
A protože je to 3D systém, tak jsem se rozhodl, že vše doladím také ve 3D tisku. Nakreslil a vytiskl jsem si motorová lože, jedno i-line, druhé AW,
abych mohl vyzkoušet i tyto varianty. Tady je výhoda jejich podvozku, který má univerzální otvor pro několik typů motorových loží.
Jak jsem mnohokrát psal, nemám rád, když se osadí magnety tak, že auto jede jako po kolejích. Přesto se musí na plastu trochu magnetovat
a u motorových loží se zadní magnet někdy nevleze. proto jsem tam vložil otvory pro válcové magnety průměr 3 mm, které jsem používal u modelů 1:43.
Vytiskl jsem si disky s úpravou pro osazení insertů a také vodítko. Zadní pneumatiky jsou Slot.it, přední z nějaké hračky.
U motorových loží jsem provedl úpravu pro ložiska, dostal jsem od Honzy delrinová a tak jsou tam navrženy šachtičky, do kterých se ložiska
zatlačí.
Všechno sedlo, teď ještě úprava karoserie a osazení motorku a převodu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět