Ites podvozek 010 pro Chaparrala J2

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ites podvozek 010 pro Chaparrala J2

#1 Příspěvek od model » 29 úno 2024, 15:54

Na Fóru je nějak klid, tak zkusím trochu přisolit.
Ites podvozek 010 je určen pro stavbu z kostek LEGO, nebo v mém případě si podle podvozku
nakreslím a vytisknu svůj model. Tak jsem si postavil šestikolku Tyrrell, hasičský speciál, nebo
hot rods. Poslední stavbou byl Shelby CanAm, ale vzhled byl trochu upraven podle možností mého kreslícího programu.
Tak jsem si otevřel karoserii Chaparralu J2, ikonické krabice od bot a zkusil jsem si na karoserii osadit tento podvozek.
Nechtěl jsem znásilňovat karoserii, tak jsem znásilnil podvozek. Není to pochopitelně originální podvozek z obchodu, ale upravený a vytištěný na 3D tiskárně.
Do karoserie jsem nakreslil upevňovací lišty a vytiskl si nový držák přední osy, to kvůli tvaru karoserie.
Vše na první pokus sedlo, jen musím doladit držák vodítka. Protože mám ještě jednu sadu obtisků, bude auto i s polepy, tak po
dokončení nafotím a ukáži.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites podvozek 010 pro Chaparrala J2

#2 Příspěvek od model » 01 bře 2024, 00:17

Ještě kokpit a pilota.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Ites podvozek 010 pro Chaparrala J2

#3 Příspěvek od HonzaS » 01 bře 2024, 10:06

Moc povedené, jedna z nejlepších realizací...
Chaparraly jsou hodně originální, svébytná až bizarní auta, přitom s velmi dobrými závodními výsledky.
Někdy počátkem devadesátých let jsem měl možnost navštívit Petroleum museum, kde jsou prakticky všechny tyto vozy vystaveny včetné vítězného speciálu pro Indy. Tehdy ještě nebyla většina vystavených aut nově zrenovována (ani vlastní budova a expozice) a bylo zajímavé vidět, jak moc jsou ručně dělaná (dřevěné lišty, plexi, sedačky apod.).

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites podvozek 010 pro Chaparrala J2

#4 Příspěvek od model » 01 bře 2024, 10:28

Já si tento model postavil s klasickým podvozkem s SW motorovým ložem. Toto byl jen takový úlet.
Ale máš pravdu, Chaparral to je opravdu nádherný bizár. Chtělo by to objednat od Slot.itu 2E, nebo 2F,
abych je měl do mariáše.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites podvozek 010 pro Chaparrala J2

#5 Příspěvek od model » 01 bře 2024, 15:33

Kokpit kvůli uložení motorku je jen rovná deska, pilot také z tiskárny včetně hasícího přístroje.
Doplnil jsem ještě přístrojovou desku naznačením budíků, celé to přelepím podle předlohy štítkem.
A hlavně jsem se vrátil k původním diskům.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites podvozek 010 pro Chaparrala J2

#6 Příspěvek od model » 04 bře 2024, 10:29

Ještě jsem doplnil vzadu karoserii lexanovými spojlery a vytiskl filigránká zpětná zrcátka.
Je to krásná krabička ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět