Ford Mustang stavba hračky na dráhu podruhé (tom59herder + model)

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu podruhé (tom59herder + model)

#11 Příspěvek od model » 17 zář 2020, 18:37

Já trochu pokročil, nastříkal jsem karoserii, teď budu stříkat černou barvou podvozek.
No a potom obtisky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu podruhé (tom59herder + model)

#12 Příspěvek od tom59herder » 17 zář 2020, 20:21

Paráda Pavle, dnes jsem měl zahajovací kroužek pro automodelářa, dva nováčky a 5 už loňských dětí. Tedy celkem 7 dětí, z toho dva kvůli Covidu v karanténě. Všech 5 přítomných okamžitě reagovalo, že do toho jdou a i o jednom, co byl doma vím, že to jistě bude také stavět. Tak tedy budu muset připravit místo 5 raději sedm kompletů. Tak snad dobrý. ;)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu podruhé (tom59herder + model)

#13 Příspěvek od model » 17 zář 2020, 21:42

Já jsem si myslel, že to bude krok správným směrem.
A teď, když se probírám na internetu podklady ze série Nascar, tak si myslím, že
to může být pro ty kluky hodně atraktivní. Je fakt, že na dřevěné dráze to chce asi
trochu speciální úpravu, protože na plastu s magnetem a obutím od FARA mi jezdí první Mustang
opravdu moc hezky.
p.s. právě jsem si přinesl podvozek, je nádherně černý a matný, takže bude zase skládání
Ještě jedna poznámka - a autem, které stavím závodil Joey Logano. A mám v záloze variantu jeho vozu -
celé žluté, jen obtisky. Takže kdo má žluté auto, může úplně jednoduše polepit a jezdit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu podruhé (tom59herder + model)

#14 Příspěvek od model » 21 zář 2020, 19:05

Bílá barva strašné, tak jsem ještě stříknul červenou, je to přeci lépe sjednoceno, než původní plast.
Auto jsem vyzkoušel na dráze, opět výborně jezdí i s motorkem Super Faro se dá slušně
jet.
Toto jsou fotky před lepením obtisků, které tomu snad dají ten správný náboj.
Mám i na žluto natřeného pilota J. Logana a také jsem si vytiskl siťku na okno u pilota.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu podruhé (tom59herder + model)

#15 Příspěvek od tom59herder » 24 zář 2020, 11:49

Snažil jsem se nezahálet a protože jsem potřeboval zlikvidovat zbyteček filamentu, tak jsem se pustil do tisku figurek řidiče.

Obrázek

Už jsem se tomu nemohl vyhnout a tak přišlo experimentování s ložisky - co nejlevnější a nejrychlejší výroba. Celou anabázi mám na své stránce, tady vyložím dva z mých výsledků. První za použití mosazných trubiček a drátu o průměru 0,8 mm, ze kterého jsou příruby na ložisku a je to vše slepeno sekunďákem. Praxe ukáže, jak to bude funkční

Obrázek

Obrázek

Nakonec snad nejlepší výsledek bude se 3D tiskem. Ložisko jsem si vymodeloval ze dvou dílů, finální slepení je opět sekunďákem (střední konzistence). Tisk je zatím z PLA (nevýhoda měknutí při 60 stupních), ale po testech mohu tisknout přímo z nylonu, který má stejné vlastnosti jako silon. Tak zatím tolik, více zase u mě na webu.

Obrázek

Obrázek

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Mustang stavba hračky na dráhu podruhé (tom59herder + model)

#16 Příspěvek od tom59herder » 28 zář 2020, 17:30

Při návratu z našeho víkendového pobytu v Hodoníně a okolí jsem se zastavili ve Zlíně u Pavla Veverky (model) a měli jsme krátkou dobu k debatě (2,5 hodiny) nad našimi nápady při přestavbě. Naštěstí manželky se zabavily spolu a tak jsme mohli v klidu debatit o společné zálibě. Pavel mne znovu přivedl k nápadu použít místo kovových podložek pro šroub M4 vytištěné podložky přímo na míru průměru ložisek. Dnes jsem měl něco času a tak jsem vzorek připravil a nelituji.

Obrázek

Obrázek

K lepení podložek z PLA je dobré použít sekundové lepidlo buď gelové nebo střední hustoty. Protože mám dost velkou spotřebu, tak se mi vyplatí větší balení a používám tuto značku:

Obrázek

No a více se toho můžete dozvědět na mém webu.

Odpovědět