Pneumatiky

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Pneumatiky

#1 Příspěvek od Jirka B » 16 led 2014, 18:23

Ahoj.Pánové mám dotaz na ty zkušenější.Toto téma jsem nakousnul ve starém foru a pak to skončilo.Chci se zeptat.Používáte někdo na plastové dráze mechové pneumatiky? A nebo jen na dřevě.Jaké s tím máte zkušenosti,hlavně na plastu?

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Pneumatiky

#2 Příspěvek od Petr L » 18 led 2014, 19:27

Mechové pneu okolo sebe co já vím, nikdo nejezdí. Od letoška se ale na mechách jede Krušnohor, takže zkušeností bude po čase asi hodně, ale na domácí použití myslím mají více záporů, než kladů. Musí se brousit a ošetřovat, stárnou atd atd.

Tolik tedy, jak to já vidím ;)

iwaver
Příspěvky: 8
Registrován: 31 srp 2014, 09:10

Re: Pneumatiky

#3 Příspěvek od iwaver » 12 říj 2015, 12:40

Jaké máte zkušenosti z "gumovými" pneu na plastové dráze. Konkrétně Carrera a Faro-Ites. Poradí někdo co obout na tyto dráhy a krabičkové auto Slot.it a NSR? Jakou směs, popř. jak je ošetřovat, skladovat atp. Tak, aby se mohl snížit přítlak magnetů nebo aby se dalo jezdit i bez nich, ale ne jako na ledě.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Pneumatiky

#4 Příspěvek od Petr L » 12 říj 2015, 13:52

Na Ites, Faro i Carrera jsem jezdil se silikony, ale minulý týden u Pavla na Scalextric jsem měl všechna auta na P6 a jezdily dobře :-)

Vítek

Re: Pneumatiky

#5 Příspěvek od Vítek » 15 říj 2015, 21:37

Petr má pravdu. Jen ho z dovolením doplním.
Směs pneumatik není samospasitelná. Přímo s ní souvisí další kroky, které pokud nejsou splněny, tak žádná směs nepomůže.

1. Dobře osazená zadní osa.
2. Ke zvoleným pneumatikám disky v odpovídající velikosti.
3. Pneumatika přilepená na disk a srovnaná.

Samozřejmě platí, že model je nutné chápat jako celek. Takže body 1, 2, a 3 jsou uvedeny jen pro svou přímou souvislost s pneu.
Tlak na výše zmíněné body a pneumatiky bude stoupat se způsobem používání modelu a připraveností konkurence. ;)


- z praktické zkušenosti se jako optimální jeví směs P6 od Slot.it, která se na proti tzv. silikonovým pneu lépe brousí. Slot.it má tabulku podle které lze vybrat vhodné disky k P6, pro případnou výměnu originálních disků.
- za mnohem rozumnější řešení považuji ponechat magnety v konfiguraci od výrobce, než zvyšovat grip mazáním pneumatik a riskovat tím poškození dráhy. Lépe čistit jak dráhu. Tak i pneu - čistý technický benzin a nebo izolepa.
- výše zmíněné platí pro plastovou dráhu.

Odpovědět