Podvozek pro Škodu 130 RS

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Podvozek pro Škodu 130 RS

#1 Příspěvek od model » 03 zář 2018, 20:50

Marty, zatím nakreslený, ale po instalaci 3D tiskárny bude také vytištěný podvozek pro Škodu 130 RS, abych mohl doladit
drobné nedostatky. Věřím, že jsem dobře měřil a vše bude sedět.
Je ve dvou variantách s pevným uložením motorku s držákem vodítka a bez držáku vodítka.
Samostatný držák vodítka mám a výborně funguje v podvozcích pro Ligiera a Porsche GT3.
Pokud bude zájem, jsem schopen upravit šasí na instalaci motorového lože Slot.it in-line.
Zámek ložisek a motorku je výborný nápad Maxi-pu. Osadí se na domeček a 4 šroubky M2 se
krásně stabilizují ložiska a motorek a vše se dá bleskem rozebrat, žádné lepení.
Další výborný nápad je stabilizace motorku u kartáčků pomocí dvou šroubků M2, které se zašroubují
do vybrání motorku.
Na základě požadavku Maxi-pu jsem udělal základní desku silnou 1 mm, aby byla celá platforma pružnější.
No uvidíme po vytisknutí, jak to dopadně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#2 Příspěvek od marty.dutch » 04 zář 2018, 20:21

Rád bych provedl test podvozku pro slot it klec, jen musí být po vložení klece rozvor přesných 75mm
A pro test bych rád použil podvozek s pevným držákem vodítka ,jestli to máš dobře vyměřené,tak střed díry na čep vodítka je cca 8mm před přední osou
zkus to udělat též v tloušťce kolem 1mm ale v místě kde se přichytává klec k podvozku to udělej na výšku silnějsí jako výstupky aby byla klec zespodu zároveň s odvozkem,ale to jistě víš nemusím psát :-)
Auta s pevným uložením motoru sice jezdí taky pěkně ale malá vůle motorového lože vůči podvozku dělá z aut jinou ligu :-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#3 Příspěvek od model » 04 zář 2018, 21:34

Marty, tady máš další variantu. Protože nemám originální lože Slot.it u sebe, musím ještě změřit výškové osazení držáků lože,
abych vymodeloval na podvozku sloupky. Zadní kola mají průměr 18 mm a chci zachovat světlost 2 mm.
Také upravím otvor pro lože, aby na každou stranu byla 0,2 mm vůle.
Máš pravdu, že motorová lože pomohou k jízdním vlastnostem. V Zubří mají zkušenost, že to dělá 1 sekundu na kolo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#4 Příspěvek od HonzaS » 05 zář 2018, 10:51

Nejenže pohyblivá klec pomůže jízdním vlastnostem, ale také zajistí v rámci možností optimální rozložení váhy. Také jsme postupem času zjistili, že není až tak ideální motor napevno fixovat, ale je lepší mu ponechat v kleci určitou možnost zkrutu. Na převody to nemá žádný rozpoznatelný vliv. Ono vlastně něco podobného je řešeno v držácích ložisek v kleci slot.it (naklápění podle zkroucení polohy držáků při jízdě) nebo přímo v ložiscích od MBSlot. Určité rozvolnění sestavy je z hlediska sil výhodné - fixace ložisek i motoru je horší řešení. Fakt je ten, že to platí především pro závody na dřevěnkách, ale určitě se to projeví i na delším plastu.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#5 Příspěvek od model » 05 zář 2018, 13:14

Marty, změřil jsem si in-line može od Slot.itu a vzdálenost od spodní hrany lože po spodek držáku lože je 3,5 mm.
U Škodovky jsou fakt kola dosti malá - 18 mm průměr, tak jsem počítal a vyšlo mi, že podvozek bude 2 mm nad podložkou
a spodek lože 1,5 mm nad podložkou. Pokud je to málo, musí se použít ofsety.
V každém případě jsem udělal na podvozku vyvýšení 2 mm a mělo by to výškově sedět.
Mám tam otvory 2,5 mm, aby lože přiměřeně hrkalo.
Teď jen aby dorazila co nejdříve tiskárna z Číny, abych mohl vytisknout a vyzkoušet podvozek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#6 Příspěvek od model » 05 zář 2018, 13:18

Omlouvám se, myslel jsem lože, ne može.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#7 Příspěvek od marty.dutch » 05 zář 2018, 16:39

model píše:Marty, změřil jsem si in-line može od Slot.itu a vzdálenost od spodní hrany lože po spodek držáku lože je 3,5 mm.
U Škodovky jsou fakt kola dosti malá - 18 mm průměr, tak jsem počítal a vyšlo mi, že podvozek bude 2 mm nad podložkou
a spodek lože 1,5 mm nad podložkou. Pokud je to málo, musí se použít ofsety.
V každém případě jsem udělal na podvozku vyvýšení 2 mm a mělo by to výškově sedět.
Mám tam otvory 2,5 mm, aby lože přiměřeně hrkalo.
Teď jen aby dorazila co nejdříve tiskárna z Číny, abych mohl vytisknout a vyzkoušet podvozek.

Můžeš ty sloupky na klec udělat klidně větší ,dá se to pak ubrousit pilníčkem ,mám takový jemný :-)
Používám disky hliníkový jako jsou na modelu Alfa 33/3 nebo Ferrari 312 PB a pneu slot it
světlost jasně se dá snížit offsetem ,ale ten je buď 0,5mm nebo 1mm jinak by bylo lepší kdyby klec ze šáska nečouhala :-)
Dík

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#8 Příspěvek od marty.dutch » 05 zář 2018, 16:59

model píše:Marty, změřil jsem si in-line može od Slot.itu a vzdálenost od spodní hrany lože po spodek držáku lože je 3,5 mm.
U Škodovky jsou fakt kola dosti malá - 18 mm průměr, tak jsem počítal a vyšlo mi, že podvozek bude 2 mm nad podložkou
a spodek lože 1,5 mm nad podložkou. Pokud je to málo, musí se použít ofsety.
V každém případě jsem udělal na podvozku vyvýšení 2 mm a mělo by to výškově sedět.
Mám tam otvory 2,5 mm, aby lože přiměřeně hrkalo.
Teď jen aby dorazila co nejdříve tiskárna z Číny, abych mohl vytisknout a vyzkoušet podvozek.

Když jsem Ti psal,že síla podvozku má být 1mm, tak mi sloupky udělej 2,5 mm vysoké OK

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#9 Příspěvek od model » 05 zář 2018, 18:25

Marty, máš to upravené na 2 mm.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Podvozek pro Škodu 130 RS

#10 Příspěvek od model » 05 zář 2018, 18:28

Omlouvám se, dnes mi tam skáče pořád něco. Marty - úprava výšky na 2,5 mm.

Odpovědět