Dovažování a váha modelů

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Dovažování a váha modelů

#1 Příspěvek od Jirka B » 11 črc 2014, 15:14

Abych nezaplácával DF,hodil jsem svůj příspěvek sem.Protože se to týká většiny modelů,všech měřítek.Takže tím odpovídám na příspěvek od RUMOVa.Co se týká modelů v 1/43,tak zatím jsem žádné nedovažoval.Jednou,kdysi dávno jsem to zkoušel na modelech z hraček,kde byly tvrdé pneumatiky.Výsledek byl lepší,ale nebylo to ono.Nakonec jsem to řešil výměnou pneumatik za měkčí.Autíčka od žluté řeky /jak říká kolega/mají dost velký a silný magnet a i váha modelu si myslím,že je dostačující.Ovšem podotýkám,že s nimi jezdím na min.12V.Na 6V s tím nejezdí ani vnuci,protože to moc nejede.Modely od carrera Go nebo SCX jsem zkoušel dovažovat,ale motory těchto aut nemají takový výkon./sílu/.Takže se závažím se snížil výkon a rychlost aut.A pokud si model stavím,tak záleží opět na motoru,jaký použiji.Pokud používám klasické,běžné motory /Faro.Slotit atd./,tak podvozek dělám z drátu,plechu a kuprextitu.A pokud tam dám magnet,opět nedovažuji.Myslím si ,že váha je dostačující.Navíc mám technickou trať a potřebuji aby auto rychle akcelerovalo.S většinou modelů jezdí vnuci,takže všude dávám magnet,jinak by to hned roztřískali.S většinou aut i s magnetem se dá dobře driftovat.Záleží jak je magnet silný,na jeho umístění a hlavně na tom jak to má člověk natrénované./v ruce/.Kdysi jsem také zkoušel dát na podvozek kovovou kastli,nic moc to nejezdilo a když se to rozjelo,tak to byla malá kovová bomba.Je pravdou,že když se dívám na některé modely aut/slot it,atd/myslím tím na podvozky,tak asi je nutné dovážení.Podvozek je sestaven z lehkých dílů-tenký plast.Zátěží je tam v podstatě jen motor.Je tam minimum kovových dílů,co by působili jako zátěž. Takže tolik mé zkušenosti s dovažováním malých modelů.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovažování a váha modelů

#2 Příspěvek od RUMOV » 11 črc 2014, 15:56

Jirko děkuji...
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět