ITES F1 Ligier

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

ITES F1 Ligier

#1 Příspěvek od model » 24 dub 2022, 12:51

K této formuli jsem chtěl jen malý příspěvek na téma podvozek. ITES bude nabízet tyto formule s podvozkem z Národní formule, ale s jinými koly.
Pochopitelně, je to F1. Když jsem před několika lety připravil podvozek pro Tyrrella 005, nevěděl jsem že budu spolupracovat s firmou ITES. No a protože jsem dostal vzorky karoserií z prvních lisování,
zkusil jsem si nakreslit podvozek i pro Ligiera a Renaulta. A protože jsem dostal od Rolanda motorky SCX, zkusil jsem si podvozek upravit a osadit tento motorek.
Na doporučení Zdeňka Janoše jsem do podvozku integroval přední křídlo, které kopíruje ze spodní strany to na karoserii a snad zabrání ulomení křídla při nabourání.
Motorek jsem uchytil pomocí třmenu, zadní osa je uložena v mých oblíbených lustrsvorkách. Pneumatiky ITES F1, disky jsem si vytiskl, přední pneu ITES přední se vzorkem, disky z 3D tiskárny, inserty od Milana.
Na předek by to chtělo modelovější "pucky", ale co je skladem, je skladem. Čtyři magnety průměr 5 mm, vodítko od Milana, uchycení karoserie je vzadu pomocí lišty na podvozku, vpředu šroubkem do stávajícího
sloupku v karoserii. Podvozek a disky jsem stříknul černým lakem, aby to vypadalo jako skutečné auto. Chtělo by to ještě potisk pneumatik, ale snad jindy.
Všechno sedí, složení podvozku za 5 minut...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět