Motorové lože z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Motorové lože z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 03 dub 2022, 21:50

Má spolupráce s Mirkem Kotíkem má i příjemné stránky a to jsou některé komponenty z nabídky na e-shopu firmy ITES.
Takže když mám doma in-line převod, dokonce červený s motorkem a novými disky a pneumatikami slick, říkal jsem si, že si nakreslím a vytisknu
in-line motorové lože v rozměŕech lože od Slot.itu, ale s těmito součástkami. Abych jaksi splnil záměr o levné
verzi, použil jsem mé oblíbené lustrsvorky místo klasických kluzných ložisek. Upevnění motorku jsem upravil
pomocí třmenu, který je jednoduchý a perfektně drží motorek. Lože s třmenem má hmotnost 5 gramů, což při ceně 6 Kč za gram
dělá 30 Kč, ložiska stojí 1 Kč a převod do 20 Kč. Magnety kupuji u firmy Magsy a za dobrou cenu nabízí rozměr 14x4,7 x1,5 mm.
Vím že to není pro závody, ale na to domácí ježdění v pohodě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od model » 04 dub 2022, 08:43

Přemýšlel jsem kam osadit lože a oko padlo na Škodu 130, kterou jsem dostal od Martina jako
vzorek pro návrh podvozku pro jejich Pohár míru a přátelství.
Pro sebe jsem si navrhl nový podvozek pro vložení všech tří typů motorových loží - in-line AW a SW,
včetně dlouhých motorků pro lože in-line a AW.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od tom59herder » 04 dub 2022, 10:50

Perfektní motorová jednotka pro různé typy modelů. Za mě palec nahoru a jistě najde použití v našem kroužku automodelářů. A hlavně cenově dostupná díky komponentům Ites. :D

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#4 Příspěvek od stembas » 04 dub 2022, 20:04

Jiz jsem o tom psal v predeslem vlakne ? nikde na e-shopu jsem podvozek nenasel a o cene se ani nebvim. Ites uz mel i na veletrhu krasne "cervene" segmenty predni napravy, a podobne k montazi na plato podvozku. Tesil jsem se na to, bohuzel nedockal ? :( V minulem vlakne jsem mel dotaz, zase zadna odpoved ? :( Stale se nco pripravuje, a k tomu spousta fotek. Nebylo by lepsi neco udelat a az to bude dostupne, potom fotit ? :)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#5 Příspěvek od model » 04 dub 2022, 21:16

Příteli, jediné, co mohu napsat o těchto dvou projektech - ITES deska pro stavbu z kostek a univerzální podvozek pro původní karoserie
dráhových modelů jsou ve fázi, kdy existují formy, u univerzálního podvozku se dodělávaly kosmetické úpravy na formě.
Tímto se udělal první krok k zahájení výroby a následné nabídce zákazníkům.
Termíny a ceny to je v kompetenci majitele firmy, věřím, že se ceny nastaví tak, aby byly tyto výrobky prodejné, protože jejich technické parametry a provedení je
na vysoké úrovni.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#6 Příspěvek od HonzaS » 05 dub 2022, 12:30

Když vidím, že se dodnes stále prodávají Favority, tak je věčná škoda, že původní vlastníci nedotáhli i Š130 do finálního stavu. Myslím, že i s tím desetiletým zpožděním by dnes měla v ČR velmi slušný prodejní potenciál. Navíc by s tímto podvozkem i hodně slušně jezdila.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#7 Příspěvek od stembas » 05 dub 2022, 19:28

Kez by se vyplnila Tva predstava Honzo :) ale nebudme najivni :( Misto tech neustalych slibu, by se melo prejit na realitu :o

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#8 Příspěvek od HonzaS » 06 dub 2022, 07:53

To ale není představa, pouze smutné konstatování aktuálního stavu. Když pominu, jaké by i dnes byly pro nového vlastníka problémy s licencí, cenou formy a dalšími souvisejícími náklady, tak je jasné, že Š130 jako komerčka nepřichází moc v úvahu. Ono i uvést cokoliv do finální výroby není zase tak jednoduché, je spíš zázrak, že je nový majitel vůbec nakloněný k nějakým změnám ve stávajícím sortimentu. Faro není Scalextric nebo Carrera, nemá mezinárodní přesah a tím pádem je odkázané víceméně na skomírající tuzemský trh. Navíc Š130 je sice možná ikona československého motorsportu pro pamětníky, ale celosvětově je bezvýznamná - žádná rvačka by se o ní mimo český rybník určitě nekonala.

Na druhou stranu pro modeláře není problém si sehnat samostatnou laminátovou karosérii, posadit jí na libovolné upravené šasi a doplnit kokpitem. V měřítku 1/24 jich jezdí spousta v maketách, Maxi ji má i v 1/32. Milan pro ní má i řadu doplňků (výfuk, zrcátka atd.), existuje i řada reálných obtisků.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Motorové lože z 3D tiskárny

#9 Příspěvek od stembas » 06 dub 2022, 08:16

Honzo mas pravdu, a pekne jsi to uvedl na pravou miru. Dnes v tomto svete bohuzel vyhravaji penize i nad zdravim :( :(

Odpovědět