Podvozek SW - trochu jinak a s 3D tiskárnou

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Podvozek SW - trochu jinak a s 3D tiskárnou

#1 Příspěvek od model » 05 lis 2019, 12:34

Vážení kolegové, aby fórum nezaspalo zimním spánkem, dovolil jsem si poslat příspěvek na téma podvozek a 3D tiskárna.
Měl jsem volný motorek SCX, který jsem chtěl použít při stavbě formule, ale vlezl tam normální krátký, k tomu plastový převod SW od Slot.itu
a na motorku s oskou 1,5 mm pastorek 5,5 mm. Dost vražedná kombinace, hlavně kvůli délce motorku, stavět SW uložení, ale podařilo se a celková šířka přes
pneumatiky je 62 mm, což vyhovuje.
Uložení SW umožňuje snížit motorek na spodní úroveň motorového lože a tím i výrazně snížit těžiště. Problém nastal jak připojit kabely, ale vše se dá
nakreslit a vytisknout, takže jsem udělal svislé drážky v místě připojovacích plíšků a kabely připájel kolmo a vše jsem zacvakl do lože.
Motorek je uchycen vpředu do čela dvěma šroubky M2, vzadu je držen zámkem který drží i ložisko. Kabely musím ještě prodloužit a vtlačit do bočních drážek.
Podvozková deska je navržena něco jako HRS, se dvěma otvory pro sloupky vlepené do budoucí karoserie.
Přední náprava je osazena do komínků, které jsou posuvné a umožňují měnit rozvor od 75 do 85 mm. Přední osa je výškově regulovaná červíkem M2.
Ještě jednu vychytávku - držáky motorového lože jsou rovněž držáky magnetů, takže žádné lepení a dá se vše výškově měnit.
Celé toto dílko berte jen jako ukázku, když si důchodci hrají, ale byl jsem podvozek vyzkoušet a jezdí fantasticky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Podvozek SW - trochu jinak a s 3D tiskárnou

#2 Příspěvek od HonzaS » 06 lis 2019, 10:43

Je vidět, že bastlíři a tuneři asi už definitivně vymřeli, protože u tvého příspěvku (a nejen u tohoto konkrétního) nejsou žádné reakce. Je trochu škoda, že se forum postupně stalo jen místem pro informace o pořádaných závodech. Chápu, že ne každý má doma 3D tiskárnu, ale i tak... :(

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Podvozek SW - trochu jinak a s 3D tiskárnou

#3 Příspěvek od Jirka B » 06 lis 2019, 19:40

Honzo,bastlíři a modeláři nevymřeli,jen jich ubylo.To co tu model předvádí je perfektní.Již několikrát jsem to tu pochválil.Dokonce jsem si od něj nechal něco zhotovit.3D tiskárny se mi vždy líbily a fascinovali mě.Jenže finančně je to trochu náročnější,a pokud si děláš jen sám pro sebe ,tak i nerentabilní.Ale horší je to s mozkem(mým).Dost buněk již odumřelo a už bych se to těžko učil.Pavel to zmákl, a i když tady sám psal že to trochu trvalo.A navíc toho využije při spolupráci s jinými kluby,což je v dnešní době chválihodné.Jiná věc je ,že to tu na DF odumírá.Já jsem se vždy snažil to tu trochu rozproudit,ale moc se mi to nedařilo.A ten trend pokračuje.Bohužel.

Odpovědět