Jak se staví podvozek pro Tyrrella P 34 s 3D tiskárnou

Zpráva
Autor
Jovellin
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2014, 20:18

Re: Jak se staví podvozek pro Tyrrella P 34 s 3D tiskárnou

#11 Příspěvek od Jovellin » 05 zář 2019, 15:47

Podvozek super, ale Tyrrell P34 má komín, tahle kastle je nějaký překlep, vypadá jak 009 s 6 kolama.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jak se staví podvozek pro Tyrrella P 34 s 3D tiskárnou

#12 Příspěvek od model » 05 zář 2019, 17:33

Já jsem historii nějak do hloubky nezkoumal, karoserie je z produkce Scaletrix.
já si stáhnul několik obrázků a třeba model od Tamiye má otevřený motor, ale zase trochu jiný kryt kokpitu a zadní křídlo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jak se staví podvozek pro Tyrrella P 34 s 3D tiskárnou

#13 Příspěvek od model » 05 zář 2019, 21:55

Našel jsem ještě další obrázek, který je asi předlohou pro výrobce, snad to bude stačit.
Když si přečtete ve Wikipedii o historii tohoto vozu, tak
tam asi každý závod něco změnili, jako to bylo u většiny aut v té době.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jak se staví podvozek pro Tyrrella P 34 s 3D tiskárnou

#14 Příspěvek od model » 06 zář 2019, 22:03

Tak jsem se stal šťastným majitelem karoserie a začala práce na její úpravě, abych tam dostal
podvozek s motorkem. Stačilo odříznout pod pilotem část dna kokpitu a mírně upravit zadní část za ochranným obloukem.
Potom přišel na řadu výlisek motoru, tak jsem snížil pilníkem tloušťku oka, které zapadá do karoserie a také tloušťku horní stěny
a boků, kde se točí převod.
Tady je dobré zachovat chladnou hlavu a postupně se dopracovávat k cíli. Podařilo se a jediné, co se musí ještě vyměnit jsou zadní kola.
Přední disky jsem si vytiskl a nasadil na ně úzké závodní pneumatiky od Milana, chtělo by to ty široké, ale nemám je, tak zatím musí stačit tyto.
Celý podvozek jsem stříkl černým lakem a vypadá to velice hezky včetně bočních chladičů.
Takže mám první pořádný model F1 ve své stáji a jsem rád, že je to tento zajímavý typ formule.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět