3D tisk podvozku

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

3D tisk podvozku

#1 Příspěvek od model » 12 kvě 2019, 20:53

Dávám na Fórum své příspěvky hlavně proto, že kromě závodů se neprezentují modeláři svými pracemi
a Fórum moc neplní svou funkci.
Takže mi dovolte ukázat, co umí 3D tiskárna a její majitel. Inspirován podvozkem od Sideways jsem si nakreslil jakýsi
univerzální podvozek a zkusím, co bude dělat na dráze. Jediný problém, který mám je absence měkkých pružin,
rozdělal jsem spoustu starých propisovaček, ale pružiny jsou hodně silné. Zkusím ještě vyseknout z molitanu válečky,
a snad bude pohyb obou částí podvozku jak má být.
Nakreslil jsem a vytiskl klasické podvozky s pevným uložením motorku a jezdí perfektně, a toto byl spíše pokus o něco jiného,
vyzkoušet jestli má tato koncepce naději na úspěch.
Pochopitelně pro konkrétní model se bude muset nakreslit vnější část podvozku podle karoserie, ale tím, že se dají posouvat
držáky přední nápravy a vodítka, může se podvozek využít opravdu univerzálně.
Vodítko si také tisknu a protože mám dráhu Carrera, upravil jsem si rozměry přesně podle ní a auta s tímto vodítkem jezdí velmi hezky
a kupodivu drží a nelámou se.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: 3D tisk podvozku

#2 Příspěvek od Jirka B » 13 kvě 2019, 14:46

Je vidět,že už to máš vychytaný,jako profík.Jen tak dál.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: 3D tisk podvozku

#3 Příspěvek od model » 15 kvě 2019, 14:29

Snad teď je to vychytané, vytiskl jsem si výztuhu mezi držáky přední nápravy aby se mi vnější deska tak nedeformovala
a místo pružinek jsem si vysekl z molitanu válečky, vytiskl čepičky na šroubky a docela to funguje.
Teď ještě převod, zapojit a zkusit na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět