Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 26 srp 2019, 19:34

Jen tak pro radost jsem si nakreslil, vytiskl a zkompletoval jednoduchý podvozek pro stařičkou
bublinu od Modely - Ferrari 512. Mám ji hlavně pro vnuky, protože je hodně odolná a na stará kolena
jsem ji nasadil slušný podvozek. Měl jsem rovný převod, tak jsem si vymyslel motorové lože anglewinder
a k tomu podvozkovou desku s pevným uložením přední nápravy a vloženým držákem vodítka.
Přední osa je výškově seřiditelná.
Nechtěl jsem disky od Slot.itu stříkat zlatou barvou, tak jsem jen na okrasu vytiskl inserty.
Ještě doladím výšku podvozku nad podložkou, zapojím kabely a vyzkouším na dráze.
Tloušťka podvozkové desky je 1,5 mm a je vyztužena žebry 1,5 x 1,5 mm.
Abych dosáhl čisté drážky nesoucí šroubky motorového lože, tiskl jsem je zvlášť v obrácené poloze a potom vlepil
sekundovým lepidlem do podvozku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#2 Příspěvek od model » 27 srp 2019, 11:23

Jen krátce - byl jsem vyzkoušet auto na dráhu, jezdí opravdu výborně.
Disky a pneu Slot.it, převod Slot.it v poměru 32:9.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#3 Příspěvek od HonzaS » 27 srp 2019, 13:31

Je vidět, že už máš tiskárnu naprosto pod kontrolou - slot.it by mohl závidět :D .

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#4 Příspěvek od model » 27 srp 2019, 21:51

Ještě jsem si sednul k počítači a teď může Slot.it závidět. V tomto provedení
se dá posouvat přední náprava, přidělal jsem si L profil, který se vlepí do karoserie
a pomocí lišty se podvozek upevní. Je to podobné jako u podvozků LUSA.
Ještě malá vychytávka - držáky motorového lože je prodlouženy a přidržují i magnety,
abych je nemusel lepit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#5 Příspěvek od model » 08 zář 2019, 15:09

Jak jsem psal v jiném příspěvku, někdy se podaří napoprvé nakreslit a vytisknout nějakou sestavu, někdy to je několik
tisků, než se podaří vše doladit.
Takto jsem tiskl i tento AW podvozek a protože mi jeden zůstal, vyhrabal jsem druhou klasickou bublinu z Modely - Porsche 917.
Je celá dobitá, polepená, ale pro závodění vnuků to je zcela dostatečné. Hlavně, že má kvalitní podvozek a komponenty a bude
dobře jezdit na dráze. A hlavně bude mít dobrého konkurenta.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#6 Příspěvek od Jirka B » 11 zář 2019, 10:54

Ty to teda hrneš!

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#7 Příspěvek od model » 11 zář 2019, 11:56

Jirko, hrnu a nevím kdy přestat. V pátek jedu do Púchova na otevření nové šestiproudé dráhy a určitě tam koupím základní materiál, abych
mohl dál stavět. V Púchově se moc líbily přestavby autíček z filmu "Auta" a chtěli by v kroužku tyto přestavby pro kluky a holky použít, pokud bude zájem.
Tak je tam vezu a vyzkoušíme je na dráze, jestli budou vhodné i na tuto velikou dráhu.
Obrovská výhoda je mít doma 3D tiskárnu, protože jsem si takto nakreslil, vytiskl a upravil starší bastlené podvozky a teď mám krásně jedoucí auta,
takže vedle radosti z práce jsem potěšen i ze zvýšení kvality modelů.
Je jen škoda, že se white kity neprodávají i s variantou dekálů, abych si mohl postavit auto podle svých přání, nebo přímo i nabarvené karoserie,
abych se mohl rozhodnout zda dokoupím jen další komponenty, nebo si navrhnu a vytisknu podvozek.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#8 Příspěvek od Jirka B » 13 zář 2019, 17:55

Pokud si pořizuju nový model,tak zásadně kupuji white kity.A tvořím si model podle sebe.S těmi dekály si nedělám problém.Stáhnu s internetu,přenesu do Wordu,poskládám,uložím jako PDF. A s tím jdu do tiskárny,aby mi to vytiskli laserem na obtiskový papír.A nebo p.Vinař.(tiskne i bílou a za dobrou cenu.)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jednoduchý podvozek ze 3D tiskárny

#9 Příspěvek od model » 14 zář 2019, 11:58

Jirko je to asi jediný způsob jak si zamodelařit. Byl jsem včera v Púchově a kluci mi tam ukázali pár svých modelů - white kitů,
které si nabarvili podle svého a vypadaly báječně. Pokud nejdeš na soutěž, kde se hodnotí autenticita, tak je to úplně jedno.

Odpovědět