Scalextric Lotus 72

Odpovědět
Zpráva
Autor
Pavel 128
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2014, 14:16

Scalextric Lotus 72

#1 Příspěvek od Pavel 128 » 26 kvě 2015, 14:38

Dokáže někdo z Vás rozebrat model Lotus 72C od Scalextric? Myslím ten nový z kolekce LEGENDS. Já se fakt snažil a nepřišel jsem na to :x :x . A to jsem už pár autíček rozebral a dokonce i sestavil :) ... ale toto je tedy oříšek. Tyrrell 003 se mi rozložit podařilo.

Chtěl jsem podložit vodítka, tyto modely je mají zbytečně vysoko. Díky ;) .

Vítek

Re: Scalextric Lotus 72

#2 Příspěvek od Vítek » 26 kvě 2015, 17:00

Marně jsem na netu hledal nějakou recenzi s rozebraným modelem. :( Zkus vložit fotku modelu zespodu. Třeba někoho z členů DF něco napadne. Případně vezmi model na Porsche Cup. A není možné aby X účastníků nepřišlo na jeho rozbor. :) 8-)

Ještě mně napadá jedna věc. Nejsem si jistý jestli půjde podložit originální vodítko a jestli nebude nutná jeho výměna za Scaleauto s podložkou. Vycházím z jiných modelů, kde dřík vodítka nemá volnost pro vertikální pohyb.

Pavel 128
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2014, 14:16

Re: Scalextric Lotus 72

#3 Příspěvek od Pavel 128 » 27 kvě 2015, 15:53

Ahoj Vítku. Vodítko podložit určitě jde a o hodně. To jsem si vyzkoušel již u M23, kterého jsem kdysi připravoval na mostecké závody klasických formulí, kde dle pravidel muselo být vodítko zachováno. Vodítko jsem nakonec podložil u Tyrrellu i u toho zpropadeného Lotusu. U Lotusu ale jen díky rozšklebení kastle od podvozku, které se mi podařilo oddělit vepředu až po motor, ale na převodovce jsem dělicí rovinu ani šroubek prostě nenašel. Nakonec jsem se na to u této limitky mohl klidně vykašlat, bude stejně spíš v krabičce než na dráze, ale po dlouhém zápase už to začala být otázka cti :x :x . Pomstil jsem se doplněním tabákové reklamy Gold Leaf :lol: .

Odpovědět