McLaren M20 - snad to vyjde

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1300
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: McLaren M20 - snad to vyjde

#11 Příspěvek od model » 20 dub 2024, 19:00

Nejsem takový pedant jako Honza a určitě většina modelářů. Tisk karoserie z PLA má jedinou výhodu v tom, že si vytiskneš co chceš.
Ale povrchová úprava je problém. To ale u mé letité 3D tiskárny, protože jsem dostal od pana Mrázka vytištěnu karoserii Loly T70 na
tiskárně Bambulab a povrch byl jednolitý.
Takže po sundání z tiskové desky a očištění od podpěr obroušení hran, podběhů. Nástřik tekutým tmelem Putty spray, potom primer a nakonec nástřik
barvami Motip ve spreji. Po nalepení obtisků opatrně stříknu vše bezbarvým lakem. Pochopitelně zůstávají ve stoupání plošky, ale opět opakuji, není to maketa, když to jede, není nic vidět a basta.

model
Příspěvky: 1300
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: McLaren M20 - snad to vyjde

#12 Příspěvek od model » 20 dub 2024, 22:07

Ještě jsem si vytiskl na laserové tiskárně zbylé dekály, na modré plochy to bude chtít grafika a barevnou tiskárnu.
Vytiskl jsem si jednoduchý kokpit a pilota a auto dostalo konečně závodní drajf. Pilota ještě nabarvím, raději bych použil Milanovu hlavičku
s obyčejnou přilbou se štítkem, ale i toto zatím stačí. Tím, že jsem vlepil kokpit, bude formování větrného štítu jednodušší, bude držet za snížené okraje.
Ještě poslední detail - táhla od ochranného rámu k držákům křídla, ať je to "dokonalé".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1300
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: McLaren M20 - snad to vyjde

#13 Příspěvek od model » 21 dub 2024, 21:36

Takže na 99,9% hotovo, dokonce se mi podařil napoprvé nakreslit a vystřihnout štítek před pilotem.
Jsou tam táhla ke křídlu i vzpěra od ochranného rámu.
Na YouTube jsem se díval na záběry ze závodu historiků a přesně tento model tam kroužil.
Příjemná podívaná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: McLaren M20 - snad to vyjde

#14 Příspěvek od HonzaS » 22 dub 2024, 11:37

Hezké, dotáhnul jsi to téměř k dokonalosti.

Odpovědět