Doplněk pro ITES Porsche 917

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Doplněk pro ITES Porsche 917

#1 Příspěvek od model » 18 bře 2023, 17:38

Tak Ites má v nabídce tři formule a teď by se mělo začít s přípravou kompletací krytých karoserií s novým podvozkem.
No a dostal jsem z výrobní dílny z Plzně dotaz, jestli by nešlo doplnit karoserii Porsche 917 o konstrukci v zadní části, jako má skutečný model, protože je to moc prázdné.
Je to opravdu jen nápad, nebude se vyrábět forma, ale bude asi možné si stáhnout soubory a vytisknout to na 3D tiskárně.
Mám doma krásného Porsche 917 od NSR, takže jsem měl výbornou předlohu ale stejně jsem se až na potřetí strefil a tento doplněk teď krásně sedí v karoserii.
Porsche, který je na fotografiích jsem si postavil z prvních lisovaných vzorků ještě s mým podvozkem z tiskárny. Chtělo by ho nastříkat černou barvou, aby to vše splynulo.
Ale přesto, že není karoserie úplně modelová, vypadá s novým zbarvením, obtisky od pana Vinaře a s trochu modelovými koly velmi dobře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Kropacek
Příspěvky: 85
Registrován: 02 led 2014, 11:07

Re: Doplněk pro ITES Porsche 917

#2 Příspěvek od Kropacek » 21 bře 2023, 08:40

Tak tohle se fakt nedá s originalnim dílem od itesu srovnat. Luxus. Palec nahoru.
Naposledy upravil(a) Kropacek dne 22 bře 2023, 06:46, celkem upraveno 1 x.
PWR

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Doplněk pro ITES Porsche 917

#3 Příspěvek od model » 21 bře 2023, 19:30

Myslím si, že snaha majitele obnovit původní formy a karoserie upravit barevně aby se to podobalo předlohám je záslužný čin a k tomu nový podvozek... Konečně bude Shadow černý. Pořád se snažím přesvědčit majitele, ať zkusí nabídnout tuto sérii jako White kit s podvozkem a každý modelář si nabarvit kastli podle sebe.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Doplněk pro ITES Porsche 917

#4 Příspěvek od model » 27 bře 2023, 22:19

Dal jsem si týden klid zbraní v Itálii na horách no a potom jsem si přivezl zbývající devětsetsedmnáctky a tiskl tři sady
zadních vzpěr. Ještě jsem upravil teplotu tiskové trysky, protože mám pocit, že původní teplota tento filament zbytečně
taví a veškeré otvory i s přidáním několik desetin jsou slité a musím vše převrtávat.
Jak je vidět na fotografii, snížení teploty z 205°C na 200°C neubralo nic na kvalitě.
Takže ještě slepení, nástřik no a budu mít tři vylepšená auta.
K tomu si nastříkám černým lakem disky, do kterých jsem použil Milanovy inserty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

mibar
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2021, 11:27

Re: Doplněk pro ITES Porsche 917

#5 Příspěvek od mibar » 28 bře 2023, 09:12

To auto nejenže vypadá parádně, ale díky tomu podvozku bude i dobře jezdit. Ten nápad "white kitu" je bezvadný a chtěl bych věřit, že i životaschopný, co se brzy dočká realizace. Držím palce.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Doplněk pro ITES Porsche 917

#6 Příspěvek od model » 28 bře 2023, 10:08

Já také doufám, že vedle barevné verze s polepy dojde i na white kity, protože to může vypadat třeba jako u mne doma.
I když je karoserie Porsche 917 od NSR opravdu lépe zpracovaná, neubírá to atraktivitě původních modelů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

mibar
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2021, 11:27

Re: Doplněk pro ITES Porsche 917

#7 Příspěvek od mibar » 29 bře 2023, 07:08

Předpokládám, že ta "dvojka" v barvách GULF je od NSR. Pak ovšem ty ostatní při běžném pohledu vypadají báječně. Najít verzi se zalepenými předními světly, tak je to modýlek do vitríny ...

Odpovědět