NSR Formule

Zpráva
Autor
HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: NSR Formule

#21 Příspěvek od HonzaS » 18 bře 2020, 14:00

To už je komplexní modelařina - moc pěkné, nakonec i ten vytisknutý řidič, křídlo a štítek. Ještě by to chtělo SLA tiskárnu na karoserii ;) ...

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: NSR Formule

#22 Příspěvek od Jirka » 18 bře 2020, 18:37

No paráda, ty jsi to vzal opravdu za modelářský konec, tedy spíše začátek. ;)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: NSR Formule

#23 Příspěvek od model » 18 bře 2020, 23:38

Dostal jsem se do formulového rauše a tak jsem přemýšlel až jsem v počítači nakreslil a vytiskl jednoduchou
stavebnici formule v měřítku 1:32. A aby to bylo kompletní, zkusil jsem i karoserii. Je tam hodně stylizace,
ale to mě na tom právě baví. Podvozek s in-line motorovým ložem je v pohodě, dnes jsem ho zkoušel na dráze a jezdí výborně.
Mám tam jeden magnet před motorkem a bohatě to stačí. Mechy, které jsem tam dal spíše jen pro větší modelovost držely, ale kola a pneumatiky
Slot.it byly lepší a auto bylo i rychlejší, protože neprokluzovalo.
A teď k doplňkům. Karoserie má stěny silné 0,8 mm, svislé bočnice 1 mm. Je lehoučká a pružná. K podvozku se přišroubuje zadní sloupek, který nese
zadní křídlo a také držák zadní část karoserie. Bočnice sedí na podvozkové desce a nos se ohne a konec se přišroubuje do předního křídla.
Tím se vytvoří modelové zaoblení. Na karoserii se přilepí štít kokpitu jezdce a za něj komín. Tím se karoserie ve střední části vyztuží.
Kolegové z Púchova mi poslali program pro tisk pilota, ke kterému jsem jim zpracoval volant, takže to bude skoro kompletní 3D model.
Karoserie se tiskla obráceně a já mám jako podložku sklo, tak je perfektně hladká, takže bude stačit plnič a základ, aby byl povrch
trochu k světu.
Zatím mám vše v rozsypu, jakmile to zkompletuji, pošlu další fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: NSR Formule

#24 Příspěvek od HonzaS » 19 bře 2020, 14:23

Tak to byla rychlost, ale je to přesto dokonalé a jednoduché. Hezká stavebnice pro kluby, jestli dnes ještě nějaké mimo Půchov existují.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: NSR Formule

#25 Příspěvek od model » 20 bře 2020, 07:09

Abych dokončil toto vlákno, tak jsem si ještě pohrál s tvarem štítku kolem kokpitu pilota a nástavbou nad motorem.
Mám vytisknuté horní těhlice přední nápravy, které se přilepí na držáky přední nápravy.
Výsledkem je opravdu povedená formule, možná by bylo zajímavé si vytisknout karoserii z barevného filamentu,
aby se použily jen obtisky, ale to jsou jen moje úvahy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: NSR Formule

#26 Příspěvek od model » 20 bře 2020, 13:10

Takže hotovo, základ je sestaven, teď bude následovat povrchová úprava, hlavně nástřik plničem a potom základem.
Že je moje koncepce karoserie dobře vymyšlená jsem se přesvědčil, když jsem si na původní karoserii v počítači
nakreslil jiný tvar a použil i druhý kryt motoru a jiné zadní křídlo a vše si vytiskl. Je to formule podobná jako Benetton.
A ještě jeden zajímavý údaj. Vážil jsem na digitální váze karoserii, zadní křídlo a pilota a hmotnost je 9 gramů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: NSR Formule

#27 Příspěvek od model » 20 bře 2020, 18:48

Takže mám dvě formulky z 3D tiskárny, jsou stříknuté filerem a nechal bych i ten rastr na nástavbách a štítcích
vzhledem k celkové stylizaci. Pomůže tomu barva a potisk, tady by to chtělo pomocnou ruku od Martyho.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: NSR Formule

#28 Příspěvek od marty.dutch » 25 bře 2020, 01:42

jelikož jsem zde před nedávnem avizoval tvorbu dalšího livery na F1 od NSR , tak tady je konečný výsledek :-)
Teď už jen aby byla v distribuci whitekit karoserie, protože kupovat celý formule se poměrně nevyplácí :-)
podvozky už mám tři a předloh ke zpracování je hromada :-D

Modelářině zdar Marty
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: NSR Formule

#29 Příspěvek od HonzaS » 25 bře 2020, 15:35

Moc povedená kamufláž, kam se hrabe NSR. Dodělával jsi ten hrb za pilotem?

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: NSR Formule

#30 Příspěvek od marty.dutch » 25 bře 2020, 16:12

Ano normálně jsem tam ten jejich dřbet malinko líznul smirkem a přidal cca necelého centimetru kitu a přebrousil jsem to po vytvrdnutí :-)
Proto píšu už aby prodávali samotný kity kastlí :-)
Protže se na tom dá vyřádit :-)

Odpovědět