Karoserie z 3D resinové tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Karoserie z 3D resinové tiskárny

#1 Příspěvek od model » 30 čer 2020, 20:08

Abych se pořád nevracel k článku o MTX, vytvořil jsem nové vlákno. Dnes jsem byl upravit a vytisknout obtisky
na rozdělaná auta. Chci poděkovat Martymu za podklady a jsem velmi rád, že obtiskové papíry z Aerotechniku
ze Vsetína prošly laserovou tiskárnou bez problémů. Mám je totiž doma již asi dva roky.
Chci hlavně ukázat, jak vypadá tisk z resinové 3D tiskárny. A to jsem opravdu jen lehce zabrousil, dal plnič a primer.
Omlouvám se, ale ještě musím doladit kola, piloty a u některých aut osazení motorku a převodů.
Co se týká hmotnosti, je karoserie trochu těžší jako ta z PLA, ale je jasné, že pro závodníky to asi nebude budoucnost,
je to spíše pro hobíky a hlavně pro ty, kteří si chtějí vytisknout nějaký zajímavý, komerčně nevyráběný model.
Pochopitelně to souvisí s tím, jestli se někdo porve s kreslícím programem, aby připravil dokonalé podklady k tisku.
V každém případě je v současné době resinová 3D tiskárna ideální pro tisk doplňků, jako jsou inserty, disky, makety motorů, piloti
a podobně.
No posuďte co jsem spáchal...
Na fotografii se třemi vozy jsou karoserie z resinu, na druhé je celá skupina k porovnání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Karoserie z 3D resinové tiskárny

#2 Příspěvek od stembas » 01 črc 2020, 08:23

takze vsechny firmy vyrabejici na 3D tiskarnach maji velikou konkurenci, a myslim si ze i mezi automodelari se vyviji novy spusob "modelareni" !! . Prestro ze jsou to "prototypove" modely daji se zaradit uz ted ke spici tohoto noveho trendu.
Za me "palec nahoru, a klobouk dolu", a uz se tesim az tyto modely uvidim jezdit na draze, a doufam ze jednou si ho budu moct koupit jako model pro svoji drahu. A Modelovi preji spoustu dalsich jeste takovych krasnych modelu. :o .
P.S. pokud by byla moznost tyto modely vyfotit jednotlive aby byly ve vetsi velikosti a daly se lepe prohlednout. :(

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Karoserie z 3D resinové tiskárny

#3 Příspěvek od HonzaS » 01 črc 2020, 11:40

Moc pěkné, ale jak už jsem říkal v jiném vláknu, vždy je něco za něco. Resin je modelově sice parádní. ale těžší, ve slabší vrstvě víc náchylný k poškození, delší doba tisku a podstatně vyšší náklady na tisk (a taky pěkně při tisku smrdí). Osobně si nemyslím, že by tisk z resinu začal nějak masově nahrazovat běžné karoserie, protože pro závody i domácí použití je přece jen výhodnější klasická výroba. Ale pro originální prototypy je to zase jiná káva - tedy když to všechno umíš nakreslit a pak vytisknout :D.
Jinak krásná práce, Pavle, jen škoda, že zdejší formát příloh neumožňuje větší rozlišení a velikost.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Karoserie z 3D resinové tiskárny

#4 Příspěvek od model » 02 črc 2020, 21:59

Zkusím vložit fotografie, snad to bude k něčemu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Karoserie z 3D resinové tiskárny

#5 Příspěvek od model » 02 črc 2020, 22:00

A další fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

JiS
Příspěvky: 21
Registrován: 05 čer 2016, 08:28

Re: Karoserie z 3D resinové tiskárny

#6 Příspěvek od JiS » 03 črc 2020, 10:03

Možná by stálo za to tyto krásné modely a jejich fotografie prezentovat např. na úložišti "Rajče" a dát sem třeba odkaz.
Zde je příklad od kolegy MAXI-PU: https://maxi-pu.rajce.idnes.cz/2017.02. ... 1140867912

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Karoserie z 3D resinové tiskárny

#7 Příspěvek od stembas » 03 črc 2020, 17:35

Tak to uz jsou velice pekne obrazky !! A to "Rajče" je vyborny napad, v tomto pripade by bylo urcite vyuzite, a bylo by mozno si vzdy vyhledat potrebne veci. :)

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Karoserie z 3D resinové tiskárny

#8 Příspěvek od model » 08 zář 2020, 16:24

Ještě se chci vrátit k Metalexu, hlavně poděkovat Lukášovi za tisk v resinové tiskárně.
Je to opravdu rozdíl co vytiskla klasická 3D tiskárna a už se chystám na stříkání a dotisk detailů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět