airfix kit..aston martin db5

Stavby, přestavby a úpravy aby to dobře vypadalo i jelo v 1:32
Odpovědět
Zpráva
Autor
marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

airfix kit..aston martin db5

#1 Příspěvek od marcus007 » 05 kvě 2017, 09:22

Ahoj protože mám v oblibě auta z let 60..líbí se mi i aston martin db 5 Jamese Bonda.Vím že tohle auto prodavá nebo prodával scaleetrix leč mě napadla spásná myšlenka si toto autí postavit sám vlastními silami a to s kitu
starter set od airfixu .Stavebnice je pojata jako set pro začínající modeláře tzn.je její stavba je jednoduchá já to pojal takto:podvozek nebo plato jsem pouzil původní jen je prořezán a vyztužen pro montáž mot.klece vlastní výroby stejně jako u brouka.Použil jsem převody osy kola od ites,faro,vodítko od milangs1200 motor faro super.Vše je zpasováno klec uložena plavně vodítko i zadní hřídel má mosazná ložiska.Vím byla možnost použit klec od slotit.ale dost dobře by se do kastličky nevešla kvůli šířce proto jsem teda zvolil vlastní bastl klece.Auto je dováženo v přední části olovem a čtyřmi magnety podotýkám slabými tudíž je jízda zábavná,přední gumky jsou ites a zadní jsou silikonové od Maxipu.Pokud by měl někdo výhrady
k požitým diskům a gumkám vycházel jsem s toho že k danému autu sedí tak trochu scale páč jsou to imitace drátěných disků a ty na původním autě byli.Problém je snad jen kvůli výšce běhounu leč mě se jevila tato varianta jako nejlepší navíc
tyto disky mají otvory 3mm a jsou ites což stavbu ulechčovalo.A jak to vlastně jezdí?celkem obstojně je to rival všech starych itesů osazených motorem super a taky solidně prožene i zvučnější značky..scx,fly,apod...je sice trošku užší a je třeba pozor v zatáčce ale ruku na srdce pánové který stary auto dobře sedí na gumách ale žiletka :lol: A tady je pár fotek Marcus007
http://jane4x4.rajce.idnes.cz/aston_martin_db5_kit/

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: airfix kit..aston martin db5

#2 Příspěvek od marcus007 » 11 kvě 2017, 19:10

ahoj..takže pan Bond už se prohání v astonu db5 po dráze.Snažil jsem se chytit tak nějak vystihnout originální vzhled no snad se to povedlo marcus007
http://jane4x4.rajce.idnes.cz/aston_mar ... 110021.jpg

Odpovědět