Slot.It chassis

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Slot.It chassis

#1 Příspěvek od Petr L » 25 kvě 2014, 12:57

Zachytil jsem v různých diskusích, že na UK Slot Car festivalu v Gaydonu byl k vidění podvozek Slo.It určený pro model Carrera Audi DTM. Podvozky by měly být k dispozici v létě. Výběr podvozku pro modely od různých výrobců je plánovaný on-line, 3D tisk ve společnostech v Nizozemí a USA.
Carrera Audi DTM.jpg
No tak uvidíme, nápad to není vůbec špatný :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: Slot.It chassis

#2 Příspěvek od Vítek » 25 kvě 2014, 14:42

Myšlenka není špatná, ale ani nová.
Ne nadarmo někteří výrobci využívají součátkovou bázi Slot.it pro svoje modely a od Slot.it mají dodané i podvozky pro svoje modely. Např. LMM.
I u nás, v závodech, které to umožňují, tak je možníé se setkat s implementací různých karosérií na pdovozky Slot.it, ale ne jen Slot.it. Podobné je to s podvozky od Sideways nebo se staršími podvozky od Scaleauto. Kvalitativní přínos je oprpti originálu nepopiratelný. Sám mám tímto způsobem předěláno několik aut - Ninco, SCX, Sloter. A u jiných jsem se do přestavby nepustil jen proto, že jsem nenašel vhodný podovzek Slot.it apod.
Kromě toho se nedávno podobná nabídka podvozků na konkrétní auta - Carrera DTM s využitím dílů od Slot.it objevila od PRS. Ovšem podovzky byly kovové a samotné jejich osazení nebylo úplně jednoduché.

V každém případě bude taková přestavba mnohem pohodlnější. ;)
Druhou otázkou je, jaká bude kvalita samotných podvozků, mechanismus jejich objednání a v neposlední řadě potom cena.
S určitostí jde ale taky říct, že u některých modelů nebude taková přestavba možná. :!:

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Slot.It chassis

#3 Příspěvek od Petr L » 25 kvě 2014, 21:12

Pro Slot.It další možnost jak dostat do prodeje klece a další díly, pro běžné uživatele možnost jak bez větších komplikací vybavit oblíbený model auta fungujícím podvozkem. :-)

Vítek

Re: Slot.It chassis

#4 Příspěvek od Vítek » 28 kvě 2014, 20:13

Tady je něco málo k technologiii jakou chtějí u Slot.it vyžít k 3D tisku:
http://www.slotcar-today.com/es/notices ... t-3009.php

Na video se moc dobře dívá. ;)

Podle všeho budou první podvozky určeny jen pro modely Carrera DTM - Audi, BMW a Mercedes. Z komerčního hlediska určitě dobrá volba. ;) Osobně se domnívám, že pro takovou produkci je nutná dohoda obou výrobců.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Slot.It chassis

#5 Příspěvek od Petr L » 28 kvě 2014, 20:27

Ano je to tak, Slot.It se dohodli s leadrem ve 3D printu, společností Shapeways Inc.
Slot.it chassis for Carrera DTM BMW M3 2013, SSD DPR compatible.jpg
Na stránkách Shapeways je obrázek nejen prvního podvozku Slot.it pro Carrera BMW, ale i dalších a navíc mají povozky úpravu pro chip Scalextric :-)

http://www.shapeways.com/search?q=slot.It
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: Slot.It chassis

#6 Příspěvek od Vítek » 01 črc 2014, 18:24

Podrobná recenze podvozků už je na světě, přesnej na Italia Slot:

http://www.italiaslot.com/modules.php?n ... e&sid=4011

Osobně se mi tento krok moc líbí. Až vybraný způsob distribuce. Jen jsem velmi zvědavý na cenu. :shock:

Vítek

Re: Slot.It chassis

#7 Příspěvek od Vítek » 18 črc 2014, 21:26

Tak už jsou na světě ceny za podvozky. Cca 22,- euro za kus. Myslím, že odpovídají použité technologii a kusové produkci.

Na nejmenované sociální síti jsem už ale zaznamenal dotaz, zda budou podovzky ke stažení a domácímu tisku? :idea:
Že by jedna z možných budoucích alternativ? :?:

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Slot.It chassis

#8 Příspěvek od Petr L » 02 říj 2014, 12:25

Podvozky Carrera DTM byl pravděpodobně pouze začátek! Už se chystají podvozky pro FLY. První vlaštovka je podvozek pro Porsche 908 :D
fly_908_-13904.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: Slot.It chassis

#9 Příspěvek od Vítek » 02 říj 2014, 13:40

Už je k dispozici i fotografie osazeného podvozku v karosérii:
test-car-13909.jpg
Zdroj: Slot Car Today
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět