BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

Zpráva
Autor
Vítek

BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#1 Příspěvek od Vítek » 25 pro 2014, 18:03

Novinka od Scalextric, BMW Z4 GT3, by asi nikoho moc nepřekvapila a firma by byla jen další v řadě, která zpracovala tuto předlohu do podoby autodráhového modelu.
Novinka je mnohem zajímavější z jiného důvodu. Scalextric představil výsledek několikaměsíční spolupráce se Slot.it - PCR, neboli Pro Chassis Ready.
Scalextric PCR 1.jpg
Scalextric PCR 2.jpg
Scalextric PCR 3.jpg
Celá konstrukce je připravená na digitalizaci. A s PCR se zatím počítá u modelu Bentley Continental GT3, McLaren MP4-12C a McLaren P1.

Šéf Slot.it, Maurizio Ferrari prohlásil, že konstrukce modelu je kompletně záležitostí Scalextric s tím, že je možné použít produkty Slot.it. A u Slot.it naopak plánují pokračování 3D tisku podvozků pro některé starší modely Scalextric.
Scalextric PCR 4.jpg
Zdroj: Slot Car Today, Italia Slot


Myslím, že za povšimnutí stojí dvě věci.
Jednak, přestože je Scalextric velká firma (a součást Hornby), tak místo vlastního vývoje a konstrukce "sáhla" po komplexním a funkčím řešení od konkureční firmy.
A Scalextric je první velká "ne garážová" firma, která zvolila řešení na bázi Slot.it. Je otázkou kudy se budou ubírat například u Ninco, SCX nebo Carrera. :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#2 Příspěvek od Petr L » 26 pro 2014, 18:52

Sideways, Policar a teď začíná Scalextric, u Scaleauto nic také použítí Slot.It nebrání, Carrera pomocí 3D, zdá se, že se nám tady rodí vznik nového standardu "race" produktů pro 1.32 a to Slot.It.

Při pohledu do svého kufru ND, nemám nic proti :-)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#3 Příspěvek od HonzaS » 28 pro 2014, 09:44

Nějak mi není jasné, co se vlastně bude prodávat - tj. jestli kompletní model v klasickém provedení Scalextric, model již přímo s díly od slot.it, karosérie se základem šasi nebo jen možnost zakoupit tuningové šasi jako samostatný díl.
Podle mého to z hlediska Scalextricu nějaká příliš velká úlitba ve prospěch Slot.it není. Jejich vlastní firemní tuning byl propadák jak z hlediska funkčnosti, tak i prodejnosti, takže převzetí cizího kompletního sortimentu se samo nabízí jako nejlevnější varianta požadované každoroční inovace. Navíc svým rozsahem je případné implementování dílů jiného výrobce pouze do 4 modelů jen okrajová záležitost.
Také by mě docela zajímalo, jak velký je na celkovém prodeji autodrah podíl těch, kteří zakoupí samostatně nějaké tuningové díly a ne rovnou celé auto např. od slot.it. Podle nabídky a poptávky na velkých burzách v Německu, kde mají zastoupení i velcí internetoví prodejci, bych soudil na to, že zájem je spíš minimální. Zase tak velký div to není, často je zlevněné kompletní auto výrazně levnější než pár dílů vylepšení.
Takže velký krok pro závodníky (s výjimkou Krušnohoru, kde to jen trochu usnadní práci) a malý pro běžné uživatele plastových autodrah... :D

Hecis
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2015, 16:50

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#4 Příspěvek od Hecis » 11 úno 2015, 20:29

Jsem tu chvilku,tak otevřu tohle téma.Vysvětlí mi někdo ,proč bych si měl koupit tuhle Z4ku a né od firmy Carrera BMW Z4 GT3 VLN(která se mí zdá daleko lépe propracovaná)
Podle čeho volíte výběr výrobce?

Vítek

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#5 Příspěvek od Vítek » 11 úno 2015, 20:43

V prvé řadě - na fotkách je zkušební testovací model. Nikoliv model podle nějaké závodní předlohy.

A v následném zpracování podle předlohy model od Scalextric určitě nebude zaostávat oproti modelu od Carrery. Kvalita bude plus minus stejná. K tomu je ovšem nutné dodat, že u Carrery se s kvalitou zpracování výrazně polepšili.

Podstatný rozdíl bude v jízdních vlastnostech. Model od Scalextric, osazený tímto podvozkem, s využitím dílů Slot.it, pojede už z výroby mnohem lépe. Srovnatelně s modely Slot.it, což je jistý etalon dobře zpracovaných i dobře jezdících modelů.
A taky budou mnohem jednodušší všechny následné úpravy.

Shrnu to ještě jinak. Carrera znamená zprovozňovat model k použití, Scalextric (Slot.it) případně jen vylepšovat.

Mimochodem. Sytém na bázi Slot.it využívá více firem. Některé umožňují do vlastního systému implementovat díly od Slot.it. Ale Scalextric je první z "velkých" firem, která se nepustila do vlastního vývoje a systém od Slot.it jen převzala do některých modelů. Samotného by mně zajímalo jestli se časem něčeho podobného dočkáme i u Carrery a ta přímo vylepší jízní vlastnosti svých, jinak pěkných, modelů. A zákazníci nebudou odkázáni na 3D tisk nebo kovové podvozky na bázi Slot.it od jiných výrobců.


Abych ale odpověděl i na otázku.
Pokud bych vybíral model na závodění, budou mně primárně zajímat jízdní vlastnosti, jestli s ním už někdo závodí, možnost a složitost úprav atd.
A pokud mně zajímá model "pro samotný model", můžou nastat dvě situace. Buď ho nikdo jiný nevyrábí a pak je to ber nebo nech být. A pokud je stejný model v nabídce od více výrobců, tak je to vždy kompromis - cena, jízdní vlastnost i to jak je zpracovaný.
Av neposlední řadě je možné si model taky postavit. ;)
A zrovna příkladu Z4 se toto dá dobře ilustrovat. Na závodění od NSR, na běžné ježdění Scalextric (Slot.it) nebo Scaleauto. A Carrera pak v příadě mimořádně atraktivního livery.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#6 Příspěvek od Petr L » 11 úno 2015, 22:23

Každý výrobce má svoje specifika, Carrera produkuje bytelná auta a na jejich dráze jezdí velmi dobře a vydrží opravdu hodně. Posledních pár let hodně zapracovali na detailu a věrnosti předloze, ale díky důrazu na odolnost jsou jejich modely prostě těžší a tak se na závody hodí méně, než modely od jiných výrobců.

Stejně jde charakterizovat každého výrobce, každý má svoje a má dost dobrých důvodů, proč to tak dělá. Pokud tedy s těmito modely závodit, tak pouze mezi svými.

Na závody jsou určené modely od výrobců, kteří se specializují na produkci pro závodní účely, nebo konstrukci modelů přizpůsobují tomu, aby se tyto daly snadno upravit. Díky propastnému rozdílu ve váze a jízdních vlastnostech těchto modelů v porovnání s běžnou produkcí, dnes není důvod proč modely, které k závodění nejsou určené, upravovat. Je to zbytečná práce, vyhozené peníze a na konci je nenávratně poškozený model, který stejně nejede tak, jak by bylo potřeba.

Možná by se zdálo, že není důvod vyrábět "obyčejné" modely, ale použít třeba sadu aut Slot.It, NSR, Scaleauto a Sideways na ježdění pro děti, tak jsou za týden na šrot, zato auta Carrera a Scakextric budou ještě dlouho spolehlivě kroužit a v tom je jejich síla

Vítek

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#7 Příspěvek od Vítek » 11 úno 2015, 23:06

Petr L píše:Na závody jsou určené modely od výrobců, kteří se specializují na produkci pro závodní účely, nebo konstrukci modelů přizpůsobují tomu, aby se tyto daly snadno upravit. Díky propastnému rozdílu ve váze a jízdních vlastnostech těchto modelů v porovnání s běžnou produkcí, dnes není důvod proč modely, které k závodění nejsou určené, upravovat. Je to zbytečná práce, vyhozené peníze a na konci je nenávratně poškozený model, který stejně nejede tak, jak by bylo potřeba.
Nemohu souhlasit. Upravit pro závody jde ledacos. Otázkou je, co povolují pravidla a jaká je v dané kategorii konkurence ve smyslu zda je možné "vytvořit" konkurenceschopný model. Samozřejmě se jedná o nevratné úpravy, které nejsou zadarmo. Ve výsledku se ale nemusí až tak odišovat od zprovoznění modelu pro běžné ježdění. ;)
Mimořádně dobrým příkladem takových úprav je kategorie Z v Porsche Cupu a úprava Porsche 935 K3 od Fly. 8-)

Leží mi tady Audi DTM od Carrery. To auto nejezdilo dobře ani na plastu s magnetem. Konstrukce je komplikovaná, ale auto je pěkně zpracované. Zatím marně přemýšlím co s nm. I když :twisted: mi našeptává radikální řešení - řezat a zabudovat HRS. :|

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#8 Příspěvek od Petr L » 11 úno 2015, 23:28

Výjimky potvrzují pravidlo, Honzovo Porsche 997 od NINCO, nebo ještě nedávno nasazovaná tuším 911 od Scalextric, statečně odolávající konkurenci NSR je jasným důkazem, že kdo umí... ale ve většině případů je to srovnání velmi nerovné a každý pokus rozjezdit auto, které nemá závody v genech je riziko Začínat s tím, že rozjezdím hračku a natrhnu triko jezdcům se speciály, je čirý nesmysl a mohl by leckoho odradit.

Hecis
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2015, 16:50

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#9 Příspěvek od Hecis » 12 úno 2015, 13:30

Chtěl bych vám všem poděkovat za informace.
Tak snad mám teď jasněji,co se týče rozdílů v modelech.

Jinak jak psal pan Vítek,tak zmiňovanou audi DTM mám taky.(kupoval jsem set s DTM,protože jsou to krásná auta a Carrera je má opravu moc hezky propracované"bavím se o vzhledu,zde si myslím,že má nejkrásnější")

Tak Audi DTM katastrofa. Tu udržet na dráze,to chce opravdu umění. Dále mám BMW M3 DTM a to už je lepší,to celkem i sedí i když to na závody určitě není.
No a v poslední řadě jsem dokoupil Digitál Bmw Z4 GT3 Team Walkenhosrt Motorsport VLN 2013. To jsem měl původně pro sebe,ale bylo mi zabaveno synem(svítí :-)) No a mohu vám říct,že to sedí jak přilepené. Kolikrát mám problém se kluka udržet(a to jsou mu 3 roky)Proto jsem si říkal,že koupím další Z4ku,která má vyjít letos na jaře http://www.fotocommunity.de/pc/pc/display/33455616
Někde jsem viděl i foto modelu a je to opravdu krásný model.
Jsem velký fanda značky BMW,proto čekám i na BMW M4 DTM ,které májí vydat také někd na jaře.Proto mě napadlo,jestli koupit znova model Carrera,nebo zkusit něco jiného :-)

Pokud bych koupil BMW Z4 GT3 od Slot.it,dá se do něj poučít digitální chip z auta Carrera?dodělat se asi dá,ale co pak konstrukce auta,nenaruší se její vyvážení?

Vítek

Re: BMW Z4 GT3 - Scalextric PCR / Slot.it

#10 Příspěvek od Vítek » 12 úno 2015, 13:44

Myslím, že o digitalizaci modelu chipem Carrera ví nejvíc Petr L. :idea:
Podle informací by měl být model bez problémů upravitelný na digi Scalextric, takže ani digi Carrera by nic nemělo bránit.

Musíme být malinko přesnější. BMW Z4 GT3 o kterém vzniklo toto vlákno je od Scalextric. A Scalextric využívá "pohon" od Slot.it a modely Scalextric s tímto osazením budou mít v označení PCR. :!:
Pokud nechcete čekat na Z4 od Scalextric, klidně sáhněte po Scaleauto. Auta jsou pěkně zrpacovaná a dobře jedou. A pak přidáte Z4 od NSR a Scalextric a můžete porovnávat. 8-)

Pokud auto drží, pak je to magnetem. :)

Jinak je jakýkoliv model BMW vítaný a čekají nás pěkné kousky. Akceptovatelná mimoostrovní produkce. :) 8-)

Odpovědět