Modely FlySlot na podvozku Avant Slot

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vítek

Modely FlySlot na podvozku Avant Slot

#1 Příspěvek od Vítek » 14 zář 2014, 00:58

Dohoda o spolupráci uzavřená mezi firmami FlySlot a Avant Slot přináší první výsledky.
BMW M1, Porsche 911, Porsche 997 a Sunred SR21 od FlySlot budou opatřeny a nabízeny s novými podvozky na bázi Avant Slot.
chassis-bmw-m1-flyslot-avant-13512.jpg
Zdroj: Slot Car Today

Nabízí se jednoduchá otázka. Bude podvozek nabízen samostatně a bude použitelný i na starších modelech?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Modely FlySlot na podvozku Avant Slot

#2 Příspěvek od Petr L » 14 zář 2014, 14:26

Vypadá to krásně, ale já osobně po zkušenostech s Avant Slot nevidím v této kombinaci moc pozitivního. Oba modely AS, které mám, jsem dal na dráhy a měly po vybalení z krabice v porovnání se Slot.It a NSR tak žalostné chování, že jsem se je ani nesnažil tuningovat a stojí doma v krabici. Takže....

Vítek

Re: Modely FlySlot na podvozku Avant Slot

#3 Příspěvek od Vítek » 14 zář 2014, 19:02

Nevím na jakém podvozku byly auta, které jsi zkoušel. Ale je rozdíl mezi staršími a novějšími podvozky Avant Slot.
Ty starší měly odpružení klece na plechy a moc nefungovaly. Ty novější, které jsou použity i u FlySlot, mají už jinou konstrukci a jsou i z jiného materiálu. A při správném seřízení jedou dobře.

Vítek

Re: Modely FlySlot na podvozku Avant Slot

#4 Příspěvek od Vítek » 15 zář 2014, 16:02

Aby bylo jasné o jakém rozdílu mezi podvozky Avant Slot byla řeč, přikládám několik fotografií.

Původní podvozek Avant Slot vypadal takto:
AS old a.jpg
AS old b.jpg
Na fotkách je vidět systém odpružení klece pomocí plechových pásů a způsob nastavování dvěma šroubky.

A nový podvozek potom vypadá takto:
AS new a.jpg
AS new b.jpg
Nový podvozek je i v provedení Inline pro dlouhé motory a v několika tvrdostech.
Nové podvozky jsou zpětně kompatibilní se staršími modely.

Osobně si myslím, že pro jízdní vlasnosti modelů FlySlot je to krok dopředu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Modely FlySlot na podvozku Avant Slot

#5 Příspěvek od HonzaS » 17 zář 2014, 08:27

Nejspíš by to jezdilo podstatně lépe i se starým podvozkem AS, určitě je to krok dopředu. Teď ještě jaký bude rozdíl v ceně.

Odpovědět